16 травня 2024 року Кабінет Міністрів України постановою № 560 затвердив Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, а постановою № 563 вніс зміни до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
Порядок № 560 визначає порядок призову із залученням роботодавців (організацій, установ та підприємств). Також тут прописана процедура оповіщення військовозобов’язаних та резервістів.
Обов’язки роботодавців із числа юридичних осіб варто розглянути детальніше.
Керівники центрів комплектування надають підприємствам та організаціям, виконавчим комітетам селищних, міських та районних рад, управителям ОСББ розпорядження про проведення оповіщення та повістки про виклик резервістів і військовозобов’язаних до ТЦК.
У свою чергу, керівники повинні видати наказ про проведення оповіщення, у якомую зазначаються:
Окрім цього, керівництво має організувати вручення повісток під особистий підпис працівника, у триденний строк письмово повідомити центр комплектування про результати оповіщення, а також забезпечити прибуття резервістів до місця збору.
На керівників також покладений обов'язок по формуванню групи оповіщення, за роботу якої вони несуть відповідальність.
Представникам підприємств, установ та організацій надається право вручення повісток на території юридичної особи, або за місцем виконання робіт працівниками. Військовозобов’язані та резервісти можуть отримати оповіщення від представників:
Призначення уповноважених здійснюється відповідним наказом, а посвідчення такої особи видається головою адміністрації за особистим підписом та гербовою печаткою. Посвідчення дійсне на території адміністративної одиниці, керівником якої воно видане із пред’явленням паспорта громадянина.
У разі залучення до групи оповіщення працівників юридичної особи, наказ про проведення заходів видає керівник ТЦК не пізніше, ніж за день до початку проведення заходів.
Перевірка військово-облікових документів у чоловіків 18-60 років може здійснюватися поліцейськими та представниками ТЦК за місцем роботи.
Відстрочка для заброньованих працівників і порядок її оформлення
Для військовозобов’язаних осіб, які заброньовані, державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства та організації мають оформити відстрочку у відповідному ТЦК. Для цього до центру комплектування подається пакет документів, перелік яких зазначено у додатку 5 Порядку № 560. Згідно з ним, необхідно подати наступні документи:
клопотання керівництва юридичної особи щодо відстрочки військовозобов’язаних, які заброньовані у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів;
витяг із наказу Міністерства економіки про бронювання військовозобов’язаних.
Комісія територіального центру комплектування вивчає подані документи, оцінює законність підстав для відстрочки та, за необхідності, направляє запити для отримання інформації до відповідних органів державної влади. Також в ході процедури може використовуватись інформація з публічних електронних реєстрів.
Термін розгляду заяви та документів комісією складає 7 днів із дати надходження, але з урахуванням наступного дня із дати отримання інформації від органів державної влади.
Після розгляду отриманих документів комісія ухвалює або відхиляє надання відстрочки і оформляє рішення у вигляді протоколу. Також заявника повідомляють про нього засобами телефонного або поштового зв’язку, електронною поштою на наступний день після ухвалення рішення.
Постанова № 563 вносить зміни до Порядку № 1487. Уточнюється, що щороку до 25 січня на підпис керівникам державних органів, підприємств і організацій подаються списки призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які станом на 1 січня того ж року підлягають взяттю на персональний військовий облік. Списки підписуються також особою, відповідальною за ведення військового обліку і реєструються у відділі діловодства відповідної установи.
Порядок № 560 уточнює видачу розпорядження про оповіщення військовозобов’язаних керівником установи у разі отримання відповідних документів від СБУ, ТЦК чи розвідувальних органів. Розпорядження надається для ознайомлення під особистий підпис призовникам та резервістам. У разі перебування на лікарняному, у відпустці чи відрядженні, дистанційного формату роботи, наказ надсилається рекомендованим листом. Копія наказу та документи при проведення оповіщення мають бути надіслані до ТЦК, СБУ чи розвідувального органу у триденний строк.
Ваше запитання отримають всі консультанти В2В
Ви, як замовник, самостійно встановлюєте вартість консультації
Будь-яким зручним чином - Visa, MasterCard, Privat24, через банк
В стислі терміни від 10 хвилин на фірмовому бланку В2В