Буває, що роботодавці приймають на роботу іноземних громадян або осіб без громадянства. Але тоді вони повинні пам'ятати, що офіційно працевлаштованим іноземцям також потрібно платити ПДФО.
Як сказано в ст. 162.1.1 ПКУ, нерезиденти повинні сплачувати ПДФО, якщо їх дохід отриманий на території української держави.
Як свідчить Податковий кодекс України, нерезидент - це іноземний громадянин без постійного місця проживання на українській території.
Але іноземний громадянин не буде визнаний нерезидентом якщо у нього є:
Іноземний громадянин може вважатися резидентом, якщо він прожив на території України більше 183 днів. Рішення про присвоєння даного статусу розглядається індивідуально.
Виходячи зі змісту ст. 170.10.1 ПКУ, для оподаткування доходів нерезидентів і резидентів використовують одні і ті ж правила і ставки, плюс дохід додатково обкладається 1,5% військовим збором.
Згідно ст. 167 ПКУ та листи ДПАУ, доходи нерезидентів оподатковуються за такими ставками:
Якщо резидент, який наймає на роботу нерезидента, - юридична особа або приватний підприємець, то він виконує роль податкового агента, самостійно утримуючи з співробітника податок і перераховуючи його в державний бюджет.
Згідно ст. 170.10.03 ПКУ, при укладенні договору з нерезидентом, резидент зобов'язаний включити в договір ставку податку на дохід нерезидента.
Незважаючи на те, що заробітна плата нерезидента оподатковується так само, як і для резидента, перший може зменшити свій дохід на розмір податкової пільги. Але, на підставі ст. 166.4.1 ПКУ, дана знижка надається тільки резидентам.
Кабінет Міністрів України задовольнив проект введення електронного резидентства. Даний експеримент почався з 1 липня.
За припущенням Мінціфри,е-резидентство - це статус іноземного громадянина на території української держави, що надає доступ для отримання адміністративних послуг, оформлення цивільно-правових угод та дистанційного ведення бізнесу в Україні.
На думку міністра цифровий трансформації України Михайла Федорова, проект е-резидентства допоможе Україні стати привабливішою для ведення бізнесу іноземцями на території української держави в IT-сфері.
Планується, що іноземцям е-резидентам будуть доступні такі онлайн-послуги:
Протягом двох місяців, починаючи з липня 2020 року, Кабінет міністрів повинен розглянути і прийняти супутні нормативно-правові акти для реалізації даного експерименту, а також скласти перелік держав-учасників експерименту. Система "Е-резидент" буде розміщена на сайті електронного уряду "Дiя".
Розробку нормативно-правових актів, створення організаційних, технічних та кадрових умов поклали на МВС, Мін'юст, Мінфін, МЗС, Державної податкової служби, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації і Державну службу фінансового моніторингу.
Ваше запитання отримають всі консультанти В2В
Ви, як замовник, самостійно встановлюєте вартість консультації
Будь-яким зручним чином - Visa, MasterCard, Privat24, через банк
В стислі терміни від 10 хвилин на фірмовому бланку В2В