З 1992 року в Україні діє Закон «Про приватизацію державного житлового фонду», згідно якого громадяни, які проживають в квартирах державного житлового фонду, можуть отримати квартиру в приватну власність.
Законом про приватизацію встановлено перелік об'єктів житлового фонду, які можуть підлягати безоплатної передачі наймачам у власність, з відповідним оформленням документів на власність. До них відносяться квартири багатоквартирних будинків, одноквартирні будинки, житлові приміщення гуртожитків, будинки і квартири, які використовуються громадянами України на умовах найму.
Приватизація квартири (будинку) відбувається шляхом безоплатної передачі у власність кімнат і житлових приміщень, квартир на користь наймачів з розрахунку не більше 21 кв.м. на одного члена сім'ї-квартиронаймача і додатково 10 квадратів на всю сім'ю. Тобто, якщо сім'я з 3-х чоловік може претендувати на безоплатну приватизацію житла загальною площею, не більше 73 кв.м. За додаткові метри потрібно доплачувати.
Приватизація житла відбувається на кожного прописаного в квартирі члена сім'ї відповідального квартиронаймача. Мало хто знає, що в разі приватизації квартири з невикористанням нормативно встановленої площі на сім'ю (21 + 10), ця сім'я має право отримати житлові чеки на суму, розраховану виходячи з залишку неотриманих у власність квадратних метрів.
Слід враховувати, що приватизація громадянином житла, в якому він проживає з членами своєї сім'ї, можлива тільки один раз.
Рішення (розпорядження) про передачу у власність житла на безоплатній основі приймається уповноваженим органом приватизації протягом місяця з моменту подачі зацікавленими особами документів і заяви. На підставі рішення цього органу, відбувається оформлення права власності на нерухомість.
Для приватизація житла необхідно надати наступні документи:
Приватизація квартири (дому) може проводитися шляхом викупу квартири з розстрочкою 10 років. При цьому наймач житла повинен внести 10 відсотків оплати від оціночної вартості нерухомості на момент укладення договору.
Після процедури приватизації орган приватизації видає власнику (власникам) свідоцтво про право власності на житло, яке не вимагає додаткового нотаріального оформлення.
Ваше запитання отримають всі консультанти В2В
Ви, як замовник, самостійно встановлюєте вартість консультації
Будь-яким зручним чином - Visa, MasterCard, Privat24, через банк
В стислі терміни від 10 хвилин на фірмовому бланку В2В