Всі правила і особливості розділу спадкового майна в нашій країні описані в Цивільному кодексі. Нерухомість, різні цінності, предмети домашнього вжитку, транспортні засоби переходять у власність родичів померлої людини за заповітом або за законом. Спадкоємці мають право поділити майно на свій розсуд (в певних частках), підписавши між собою відповідний договір і запевнивши його у нотаріуса, або звернутися до суду, якщо не можуть дійти згоди.
Для поділу майна після смерті родича між його близькими за законом вони повинні звернутися до нотаріуса. Він підкаже, які довідки та офіційні документи потрібно буде зібрати, опише правила вступу в спадкові права, розповість про принцип черговості та інших тонкощах процедури.
Родичі померлої людини можуть самі врегулювати питання розділу майна між собою. Для цього їм потрібно прийти до консенсусу, визначивши, хто з них і які частини спадщини отримає, і підписати угоду в нотаріуса.
Коли кілька спадкоємців отримують на руки свідоцтво про право на майно, вони стають господарями часткової спільної власності, якою вони можуть розпоряджатися і користуватися. Важліво! Спадкоємці є власниками певної частки в праві на вказану власності, але не самої частки останньої. Їм часто доводиться домовлятися, як саме вони стануть розпоряджатися спільним майном.
Успадковані цінності, нерухомість можна розділити «в натурі». Нюанси такої процедури:
Будь-які спори між родичами, які не можуть полюбовно домовитися про поділ спадкового майна, вирішуються в судовому порядку. Іншого виходу просто не існує. Суд розбирається з усіма проблемами між спадкоємцями:
Для розподілу спадщини в Україні через суд родичам померлого доведеться звертатися до юристів і нести чималі фінансові витрати. Та й за часом такі розгляди можуть тривати роками. Тому, питання розділу спадкового майна родичам краще вирішувати між собою, намагаючись знайти задовольняє всіх зацікавлених осіб рішення.
Ваше запитання отримають всі консультанти В2В
Ви, як замовник, самостійно встановлюєте вартість консультації
Будь-яким зручним чином - Visa, MasterCard, Privat24, через банк
В стислі терміни від 10 хвилин на фірмовому бланку В2В