Ринок оренди житла в Україні у 2025 році: поточна ситуація та нові виклики

Ринок оренди житла в Україні у 2025 році: поточна ситуація та нові виклики
Ринок оренди житла в Україні у 2025 році: поточна ситуація та нові виклики
Ми пропонуємо
Онлайн консультант 24/7
Аналіз та підготовка документів
Онлайн чат з консультантом
Безпечна та зручна оплата

Поточний рік став важливим етапом для ринку оренди в Україні. Поступове відновлення після кризового періоду, спричиненого початком повномасштабної війни, принесло за собою стабілізацію ситуації, хоч і з новими особливостями. Орендодавці та орендарі змінили свої підходи до оренди, враховуючи нові реалії, проте ситуація в регіонах країни залишається нерівномірною. Розглянемо, що відбулося у ринку оренди житла України станом на 2025 рік.

Ключові зміни на ринку оренди

В першій половині 2025 року вартість оренди в Україні демонструє нестабільну динаміку. За аналітикою порталу ЛУН, в окремих містах ціни дещо знизились, зокрема:

  • у Львові (мінус 2%);
  • Івано-Франківську (мінус 8%);
  • в Одесі, Дніпрі та Києві спостерігається зростання ставок на 10–11%.

Сезонний фактор також відіграє свою роль: у зимові місяці попит традиційно знижується, а навесні ринок оживає. У Києві стабільною залишилась ціна на оренду однокімнатних квартир, але дво- та трикімнатні суттєво подорожчали — до 28 і 46 тисяч грн відповідно.

У деяких регіонах рівень орендної плати співвідноситься із середньою зарплатою трохи краще, проте у більшості областей, що знаходяться далі від лінії фронту, оренда забирає понад 50% доходів громадян. В Ужгороді, наприклад, цей показник є найвищим. Натомість у прифронтових містах ціни істотно нижчі, хоча, наприклад, у Дніпрі оренда житла становить майже 50% від доходу. В Харкові, Запоріжжі, Миколаєві ситуація інша — орендувати однокімнатну квартиру обійдеться приблизно у 18-39% середньої заробітної плати.

Що змінилося у поведінці орендарів

Військовий стан в країні суттєво вплинув на потреби та очікування людей, що шукають оренду житла. Тепер орендарі звертають увагу не лише на район і ціну, а й на інші практичні фактори. Найбільш затребуваними стали квартири, які мають:

  • укриття або близькість до нього;
  • автономні джерела енергії (газова плита, генератор, павербанк);
  • стабільний мобільний зв’язок і швидкий інтернет;
  • утеплення, якісні вікна, індивідуальне опалення;
  • розташування на невисокому поверсі — бажано не вище 5-го.

Українці стали менше звертати увагу на те, що квартири знаходяться в так званому старому житловому фонді. Навпаки, такі квартири стали розглядатися все частіше — в них є газ та менше поверхів. Водночас з тим, зросли вимоги до стану житла: попит на помешкання з сучасним ремонтом, меблями та технікою стабільно тримається на високому рівні. Але найважливішим чинником залишилося розташування — близькість до роботи, навчання, метро або транспортних розв’язок.

З серпня традиційно починається студентський сезон, що автоматично підвищує ціни на 10–15%. Середній бюджет студентів складає 10–12 тис. грн за однокімнатну квартиру, однак усе залежить від району. Ситуація по регіонах:

  • у Львові популярним варіантом є спільна оренда двокімнатної квартири;
  • в Одесі — швидкий розпродаж недорогих квартир;
  • у Києві високий попит на житло поблизу навчальних закладів і зручних виїздів в інші області.

Також в 2025 році спостерігається стійка тенденція, що прийшла з минулих років — розділення великих квартир на кілька менших. В новобудовах все частіше трикімнатні та двокімнатні перебудовують на «однушки», з можливістю здавати кожну як окреме житло. Варто зазначити, що такий підхід вигідний як власникам, так і орендарям.

Як змінюється поведінка власників житла

Власники квартир стали більш гнучкими і частіше йдуть на поступки. Багато орендодавців, коли бачать порядних орендарів (наприклад, сім'ю з постійним доходом), можуть погодитися на знижку в 2–3 тис. грн або дозволити оплату частинами. Орендні угоди зазвичай укладають на рік, але через 6 місяців умови можуть бути переглянутоу бік підвищення.

У центрі Києва або Львова ціни на оренду залишаються традиційно високими. В окремих випадках орендодавці просять за житло до кількох тисяч доларів на місяць.Зрозуміло, що за такі гроші орендарі вимагають відповідного сервісу: якісного ремонту, престижної локації, тиші та комфорту.

Регіони з найвищим та найнижчим попитом

Найактивнішими в сфері оренди житла залишаються Київ і області в західній частині України. Серед усіх областей Ужгород тримає найвищу планку — понад 18 тис. грн за оренду однокімнатної квартири, при тому що до повномасштабного вторгнення вартість житла в оренду не перевищувала 5 тис. грн. Схожа ситуація спостерігається в Луцьку, Тернополі. Серед центральних областей — Хмельниччина, Черкащина вартість оренди є трохи нижчою.

Натомість у Херсоні, Миколаєві, Запоріжжі ціни залишаються на рівні 4–5 тис. грн за однокімнатну квартиру, але попит, із зрозумілих причин, низький. Після завершення воєнного стану очікується відновлення ринку і вирівнювання показників у всіх регіонах.

Ринок оренди у 2025 році продовжує адаптуватися до непростих обставин. Хоча ціни у регіонах віддалених від фронту залишаються високими, у загальному динаміка не така різка, як у 2022–2023 роках. Люди стали більш обачними, але при тому більш вимогливими. Більшість людей не готові купувати житло, тому вибирають орендувати квартиру, щоб у разі необхідності змінити місце проживання, без особливих турбот.

Щоб уникнути шахрайства, неправильно оформлених угод або неочікуваних витрат, завжди доцільно звернутися за допомогою до кваліфікованого юриста — саме фаховий супровід може гарантувати безпеку орендної угоди.

Зробіть перший крок до вирішення проблеми -

проконсультуйтесь у фахівця зараз.

Задати питання

Як ми працюємо
Поставте
питання
1

Ваше запитання отримають всі консультанти В2В

Встановіть свою
ціну
2

Ви, як замовник, самостійно встановлюєте вартість консультації

Оплатіть
3

Будь-яким зручним чином - Visa, MasterCard, Privat24, через банк

Отримайте
консультацію
4

В стислі терміни від 10 хвилин на фірмовому бланку В2В

Наші відгуки

в війсковому госпілалі кажуть шо він придатний і нічого страшного немає і основ для визначення об...

Света Охрименко, 19.12.2023 11:49

Марина, дякую за відповідь. Хочу уточнити з якої дати обов’язкове використання РРО для інтернет-т...

Василь , 07.02.2020 16:22

Конструктивно, по ділу, отримав розгорнуто відповіді на свої запитання!

Denys Holovan, 26.12.2023 13:58

Дуже вдячний за професійну консультацію. Все чітко і зрозуміло.

Сергій , 06.12.2023 17:10

Все Ок.

Serhii Melikhovskyi , 09.08.2022 17:07

Нібито все чітко і ясно. Наскільки так воно і є, перевірити важко, бо тоді треба консультуватися ...

Марина , 30.06.2020 16:35

Все сподобалось, чудовий консультант, рекомендую.

Дмитро , 29.05.2022 15:44

Дякую за консультацію?

Лопатенко Володимир , 13.10.2022 11:58

Консультация была полезной

Никита , 12.03.2022 01:08

Дякую, але ви відповіли за сумісництво а я запитувала про суміщення посад

Богдана , 26.03.2024 10:40
Наші переваги
Дипломовані спеціалісти
Працюємо цілодобово
Персональний кабінет
Конфіденційність
88 321

Вирiшених питань

Задати питання

Часті запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram