Соціальну допомогу в зв'язку з народженням дітей мають право отримати батьки (незалежно від громадянства), які постійно проживають в Україні. При цьому дохід батька і матері не враховується і не впливає на отримання виплат. Вочевидь, призначена державою допомога вважається власністю дитини, і право на її отримання не залежить від фінансового стану батьків і їх статусу (студент, безробітний, підприємець).
Призначення та виплата допомоги при народженні дитини здійснюється органом соцзахисту за адресою проживання (прописки) батьків або за місцем фактичного проживання батька чи матері дитини.
Для призначення соцдопомоги батьки подають документи особисто або онлайн не пізніше 12 місяців з дня народження дитини (в разі пропуску цього терміну право на отримання допомоги втрачається). Допомога при народженні дитини надається на підставі свідоцтва про народження, а опікунам - на підставі рішення про встановлення опіки. Крім цього, в орган соцзахисту необхідно надати:
Заява розглядається 10 днів з дня звернення до органів соцзахисту. Протягом п'яти днів після прийняття рішення про призначення держдопомоги або про відмову в її наданні видається відповідне письмове повідомлення із зазначенням задоволення заяви або причини відмови і порядком оскарження цього рішення.
Згідно з чинним законодавством грошові виплати можуть бути припинені в наступних випадках:
Законом України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» встановлено єдиний розмір фінансового допомоги по народженню, який в 2020 році становить 41 280, 00 гривень. Грошові виплати здійснюються одноразово в сумі 10 320, 00 гривень, а інша частина коштів виплачується рівними частинами (860,00 гривень на місяць) протягом наступних 36 місяців.
Ваше запитання отримають всі консультанти В2В
Ви, як замовник, самостійно встановлюєте вартість консультації
Будь-яким зручним чином - Visa, MasterCard, Privat24, через банк
В стислі терміни від 10 хвилин на фірмовому бланку В2В