За існуючою зараз нормативно-правовій базі на спадщину за законом претендують не громадяни, включені в заповіт, а ті, чиї права на майно померлого обумовлюються Цивільним кодексом. У цьому питанні є певні нюанси, про які ми і поговоримо.
В Цивільному кодексі вказано, що родичі отримують офіційне право на отримання майна померлої людини по черзі. Встановлено такі черги спадкування за законом в Україні:
Останні в черзі - всі інші родичі аж до 6 ступеня споріднення, особи, що знаходилися на утриманні спадкодавця, але були членами його сім'ї. До них відносять непрацездатних або неповнолітніх громадян, які отримували 5 і більше років грошову допомогу від померлого.
Частки спадкоємців певної черги визнаються рівними за умови, що в заповіті не зазначено щось інше. Різночитань в цьому питанні не існує. Виділимо і інші ключові нюанси порядку спадкування за законом:
Важлівій момент! Непрацездатні і неповнолітні родичі завжди отримують обов'язкову частку спадщини. При цьому не має значення, які пункти включені в заповіт. Зазначена частка змінюється виключно судом, якщо є доведена інформація про особливі відносини між спадкодавцем і спадкоємцями.
Для вступу в права спадкування за законом в Україні родичі зобов'язані подати відповідну заяву протягом півроку після смерті спадкодавця. Нюанс! Подавати заяву не потрібно спадкоємцю, який постійно проживав однією сім'єю з померлим.
Ваше запитання отримають всі консультанти В2В
Ви, як замовник, самостійно встановлюєте вартість консультації
Будь-яким зручним чином - Visa, MasterCard, Privat24, через банк
В стислі терміни від 10 хвилин на фірмовому бланку В2В