Водійські права в 2020 році

Водійські права в 2020 році
Водійські права в 2020 році
Ми пропонуємо
Онлайн консультант 24/7
Аналіз та підготовка документів
Онлайн чат з консультантом
Безпечна та зручна оплата

Згідно Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами, затвердженого постановою КМУ №340 від 08.05.1993 року (з наступними змінами), керувати транспортними засобами (ТЗ) можна тільки при наявності національного посвідчення водія (водійських прав) відповідної категорії.

Посвідчення водіїв ТЗ і допуску громадян до керування ТЗ діляться залежно від їх типів і призначення і поділяються на категорії: А1, А, В1, В, С1, С, D1, D, ВЕ, С1Е, СЕ, D1E, DE і Т.

Видачу водійських прав здійснюють сервісні центри Міністерства внутрішніх справ України, але перш ніж їх отримати необхідно пройти кілька обов'язкових етапів: навчання в автошколі, проходження медичного огляду, складання теоретичного і практичного іспиту, отримання водійського посвідчення.

З 2020 року, навчання на курсах з водіння можливо без відвідування занять, тобто дозволена індивідуальна підготовка до іспитів для отримання водійських прав. За допомогою індивідуального навчання можливо пройти і перепідготовку водіїв і підвищення кваліфікації з метою отримання посвідчення іншої категорії. Слід врахувати, що обов'язковою умовою для проходження індивідуальної форми підготовки в автошколах є виконання робочих програм і планів з вивчення правил дорожнього руху (ПДР).

Навчання на курсах з водіння

Для навчання в автошколі, яку обрав навчаючій, необхідно подати такі документи: заяву із зазначенням місця проживання та категорії транспортного засобу; паспорт (пред'являється особисто) і копія ІПН; чотири фотокартки розміром 3,5 х 4,5; медичну довідку. Терміни та вартість навчання на курсах водіння залежать від обраної категорії ТЗ.

Після закінчення курсів навчання в автошколі здаються внутрішні іспити з правил дорожнього руху і з водіння. При цьому, після успішного складання іспиту автошкола видає свідоцтво про закінчення навчання в автошколі, термін дії якого становить 2 роки з дня закінчення курсів. Але з 2020 року свідоцтво про закінчення курсів водіння по підготовці, перепідготовці та підвищенні кваліфікації водіїв для отримання прав в паперовому вигляді вже не потрібно і не видається. Замість цього, для допуску до іспиту навчальний заклад має ввести електронні відомості про це до Єдиного державного онлайн-реєстр МВС.

Отримання медичної довідки

Для отримання довідки про придатність до керування транспортним засобом необхідно пройти медичний огляд, який включає в себе: загальне обстеження спеціалістами медичної комісії, лабораторне і функціональне обстеження (загальний аналіз крові та сечі, аналіз крові на цукор, ЕКГ, обстеження гостроти й полів зору, обстеження вестибулярного апарату, визначення групи крові і резус фактору).

Якщо за підсумками медичного огляду зроблено висновок із зазначенням хвороби згідно переліку захворювань і вад, при яких особа не може бути допущена до керування відповідними транспортними засобами, то така медична справа є підставою для відмови в отриманні посвідчення водія.

Іспити в МВС

Іспити можна здати в будь-якому сервісному центрі МВС незалежно від місця прописки (реєстрації), а й знання ПДР, і водіння дозволено здавати в одному сервісному центрі.

Всі документи, що дозволяють здачу іспиту в МВС, надає автошкола, а від особи, що здає іспит, потрібно тільки паспорт.

Якщо ж іспит складають окремо від своєї групи з автошколи, то необхідно самостійно подати такі документи: заяву (заповнюється в ТСЦ); копію ідентифікаційного коду; паспорт; квитанцію про оплату державного послуги; медична довідка; оригінал і ксерокопії документів про зміну особистих даних (у разі їх зміни).

Екзаменаційний блок для отримання водійського посвідчення складається з двох частин: теоретичної (20 хвилин тестування - 20 питань) і практичної, тобто навички водіння. Якщо при здачі екзамена - тестування зроблено більше двох помилок або екзаменований не вклався в 20 хвилин, то іспит вважається незданим і допуск до практичного іспиту не отримано.

Однак теоретичний іспит можна здати не раніше, ніж через 5 днів і кількість спроб необмежена. На здачу практичного іспиту з водіння відводиться три спроби.

Водійські посвідчення (права)

Права (водійські посвідчення) видаються через 5 робочих днів з моменту успішної здачі іспитів. Посвідчення видається особисто водієві під розпис, за умови пред'явлення паспорта. Крім того, співробітники сервісного центру МВС повертають екзаменаційну картку і медичну довідку.

Термін дії посвідчення водія становить 30 років і обчислюється з дня його оформлення. Для інвалідів та осіб, що мають медичні обмеження, права видаються з проставленням відповідної відмітки у графі «Обмеження».

Слід врахувати, що водіям видається тимчасове посвідчення з обмеженим правом керування транспортним засобом - забороняється перевищувати швидкість 70 км / г. Термін дії перших водійських прав становить 2 роки, після чого проводиться їх заміна на постійні. При цьому видача постійного посвідчення водія відбувається без складання іспитів за умови здійснення водієм протягом двох років з дня отримання перших прав не більше 2 адміністративних правопорушень. Якщо за цей період відбулося три і більше порушень, обміняти права на постійні можна тільки після здачі практичного і теоретичного іспитів в сервісному центрі МВС.

Водійські права можна поміняти при зміні особистих даних (прізвище, ім'я, по батькові), наприклад, при зміні прізвища після заміжжя.

У разі втрати або викрадення водійських прав їх можна відновити, надавши в сервісний цент МВС наступні документи: паспорт та ідентифікаційний код; довідку з поліції (в разі крадіжки); медичну довідку.

Міжнародне посвідчення водія оформляється у вигляді невеликої картонної книжечки, яка є офіційним перекладом національного посвідчення водія на іноземну мову. Права міжнародного зразка видаються на 3 роки, відлік якого за кордоном тільки разом з українськими правами. Отримати такі права можна в будь-якому сервісному центрі МВС протягом 5 днів, надавши наступні документи: посвідчення водія (оригінал); цивільний і закордонний паспорт; фотографія 3,5 х 4,5 см.

Зробіть перший крок до вирішення проблеми -

проконсультуйтесь у фахівця зараз.

Задати питання

Як ми працюємо
Поставте
питання
1

Ваше запитання отримають всі консультанти В2В

Встановіть свою
ціну
2

Ви, як замовник, самостійно встановлюєте вартість консультації

Оплатіть
3

Будь-яким зручним чином - Visa, MasterCard, Privat24, через банк

Отримайте
консультацію
4

В стислі терміни від 2 годин на офіційному бланку В2В

Адміністративне право
Якщо замовником виявився суддя: надання послуг з огляду та оцінки автомобіля
Я працював офіційно на той момент на ФОП,  на станції по ремонту автомобілів, приїхав новий клієнт. Я це зафіксував документі прийому-огляду н...
08.03.2020 11:22 628
Відповів
ЮрФірма "РУФЬ", суд.юрист - Інна Клименок
Рейтинг: 16156
Аліменти
Задолженность по алиментам и право на вождение автомобиля
У бывшего мужа задолженность по алиментам.  У него забрали за это првава на воджение автомобиля. Дали временные. вот будет суд. Так он хоть ...
04.03.2020 23:16 903
Відповів
Дмитро Дончак
Рейтинг: 108624
Сімейне право
Чоловік продав автомобіль дружині - Актуалізація від 24.01.2020 - Актуалізація від 24.01.2020
Чоловік та дружина перебувають у зареєстрованому шлюбі. У чоловіка у власності є авто, придбане до шлюбу. В період шлюбу подружжя вирішує переоформ...
03.03.2020 16:09 860
Відповів
ЮрФірма "РУФЬ", суд.юрист - Інна Клименок
Рейтинг: 16156
Договірні відносини
Риски при продаже автомобиля по доверенности
Ситауция такая, люди якобы купили у меня автомобиль , расчитались полностью и я им дал расписку на эту сумму написанную от руки , автомобиль забрал...
02.03.2020 14:50 763
Відповів
Ірина і Владислав Леонови
Рейтинг: 59328
Наші відгуки

Спасибо большое) Помогли) Будем знать от чего отталкиваться)

Юлия , 07.03.2020 22:14

Дякую!

Альона , 18.08.2020 13:55

Супер

Виталий , 15.11.2020 14:54

Щиро вдячна за докладну фахову відповідь на моє багатогранне питання та шляхи виходу з доволі зап...

Алла , 24.11.2020 22:20

Гарно дякую за консультацію...рада,що саме на ваш сайт звернулася...ви молодці👏👏👏

Мария , 14.07.2019 21:05

Спасибо огромное за помощь! Очень быстро отреагировали, чётко и понятно расписали и посодействова...

Алла Черкез, 03.07.2020 16:08

Дякую за інформацію. Прошу уточнити, дохід платника податку від продажу (обміну) об’єкта рухомог...

Лариса , 11.12.2018 13:11

Спасибо за ответ! Но для изменения нужны Документы детей или их копии заверенные в посольстве! Та...

Влоа , 28.07.2019 20:16

Я в течении 5-ти часов получил ответы на все свои вопросы. При том, что до этого в течение 3-х ме...

Костянтин Бережний , 27.01.2020 21:44

Чітка і розгорнута консультація по досить своєрідному питанню. Рекомендую.

Роман , 04.01.2021 12:49
Наші переваги
Дипломовані спеціалісти
Працюємо цілодобово
Персональний кабінет
Конфіденційність
88 321

Вирiшених питань

Задати питання

Часті запитання