У багатьох людей з самого дитинства є велика мрія про особистій машині. Власний автомобіль дає можливість їздити у справах в будь-який час, відчуваючи ні з чим незрівняне відчуття свободи пересування. Власникам своєї машини не потрібно вранці втискуватися в переповнений громадський транспорт з неадекватними пасажирами, хамським кондукторами та водіями, очікувати на зупинці тролейбус або автобус.
Але потрібно розуміти, що приватне авто - це не тільки комфорт і приємні відчуття, але ще і безліч турбот і фінансових витрат. З кожним роком транспортні потоки на вулицях вітчизняних населених пунктів збільшуються, як і кількість ДТП, винуватцями яких можуть бути і необережні пішоходи, і недбайливі водії.
Навіть, якщо людина дуже акуратно управляє машиною, дотримується правил дорожнього руху, завжди є ризик, що він потрапить в ДТП через пішоходів або інших водіїв. У подібних ситуаціях домогтися відшкодування збитку, в якому винні треті особи, буває зовсім непросто. Розберемося, як отримати компенсацію за ушкодження, нанесені вашому авто в результаті дорожньо-транспортної пригоди.
Українське законодавство вимагає, щоб всі водії страхували свою відповідальність - правову і громадянську. Це питання регулюється ЗУ «Про обов'язкове страхування власників ТЗ» та безпосередньо ПДР. У зазначених документах є інформація про те, як, коли, кому і в яких обсягах відшкодовуються збитки при ДТП.
Якщо ви потрапили в дорожньо-транспортну пригоду, в першу чергу слід повідомити про цей факт свою страхову організацію, а також страховика водія, який став винуватцем аварії. Не зробивши цього, ви можете не отримати належної вам виплати. Сподіватися на компенсацію немає сенсу і в випадках, коли потерпіла сторона протягом року після ДТП не подає вимоги про відшкодування шкоди. Страхові компанії в таких ситуаціях просто-напросто відмовляють у виплаті.
Якщо винуватець аварії не має поліса, потерпілому доведеться звертатися в Моторне страхове бюро. Згідно із законом, ця установа має відшкодувати фінансові збитки по дорожньо-транспортної пригоди. Згодом воно самостійно (без участі потерпілої сторони) стягує виплачену суму з винуватця аварії.
Протягом 10 днів після повідомлення про настання випадку, передбаченого в полісі, представник страхової компанії оглядає ваш автомобіль і готує офіційний висновок. У ньому вказуються виявлені пошкодження і визначається конкретний розмір збитку. Потерпілий має право здійснити таку оцінку сам, але за умови, що страховик так і не надіслав свого агента. В цьому випадку збиток доведеться стягувати через суд. У нього потрібно звертатися і при незгоді з сумою за ремонт, яку нарахувала страхова організація.
У більшості випадків поліс не покриває реальні витрати, необхідні для проведення якісного ремонту постраждалого в ДТП транспортного засобу. Крім того, страховка не передбачає виплату:
Формально їх повинен сплатити винуватець аварії, причому добровільно. У реальності таке зустрічається дуже рідко. Постраждалій стороні доведеться добиватися виплат. І цей процес може розтягнутися на тривалий час.
Ключовим підставою для стягнення компенсації при ДТП є визначення сторони, яка стала винуватцем аварії. Тут все не так вже й просто, особливо у випадках, коли подія на дорозі розбирається в кримінальному порядку, а не за статтями Адміністративного кодексу. Досвідчені юристи можуть так розгорнути справу, що винним в ДТП визнають потерпілого. Тому, якщо вам належить розгляд в суді, знайдіть хорошого адвоката, що спеціалізується на вирішенні подібних питань.
Ще один важливий момент. Багато водіїв, які стали учасниками дорожньо-транспортної пригоди, роблять неправильні дії. Через власні помилки вони позбавляються права на відшкодування шкоди. Найчастіше така ситуація обумовлюється двома причинами:
З цього випливає, що потерпілому в аварії потрібно знайти хорошого юриста, що займається вирішенням питань, пов'язаних з дорожньо-транспортними пригодами, як можна раніше. Спроба самостійно «розрулити» проблему чревата відмовою у виплаті збитку. А в ряді випадків суд і зовсім може визнати вас винуватцем аварії і зобов'язати провести ремонт автомобіля людини, через якого і відбулося ДТП. Не економте на послугах досвідчених адвокатів, якщо бажаєте відстояти свої права!
Ваше запитання отримають всі консультанти В2В
Ви, як замовник, самостійно встановлюєте вартість консультації
Будь-яким зручним чином - Visa, MasterCard, Privat24, через банк
В стислі терміни від 10 хвилин на фірмовому бланку В2В