Як домогтися відшкодування збитку при ДТП - практичні поради юриста

Як домогтися відшкодування збитку при ДТП - практичні поради юриста
Як домогтися відшкодування збитку при ДТП - практичні поради юриста
Ми пропонуємо
Онлайн консультант 24/7
Аналіз та підготовка документів
Онлайн чат з консультантом
Безпечна та зручна оплата

У багатьох людей з самого дитинства є велика мрія про особистій машині. Власний автомобіль дає можливість їздити у справах в будь-який час, відчуваючи ні з чим незрівняне відчуття свободи пересування. Власникам своєї машини не потрібно вранці втискуватися в переповнений громадський транспорт з неадекватними пасажирами, хамським кондукторами та водіями, очікувати на зупинці тролейбус або автобус.

Але потрібно розуміти, що приватне авто - це не тільки комфорт і приємні відчуття, але ще і безліч турбот і фінансових витрат. З кожним роком транспортні потоки на вулицях вітчизняних населених пунктів збільшуються, як і кількість ДТП, винуватцями яких можуть бути і необережні пішоходи, і недбайливі водії.

Навіть, якщо людина дуже акуратно управляє машиною, дотримується правил дорожнього руху, завжди є ризик, що він потрапить в ДТП через пішоходів або інших водіїв. У подібних ситуаціях домогтися відшкодування збитку, в якому винні треті особи, буває зовсім непросто. Розберемося, як отримати компенсацію за ушкодження, нанесені вашому авто в результаті дорожньо-транспортної пригоди.

Українське законодавство вимагає, щоб всі водії страхували свою відповідальність - правову і громадянську. Це питання регулюється ЗУ «Про обов'язкове страхування власників ТЗ» та безпосередньо ПДР. У зазначених документах є інформація про те, як, коли, кому і в яких обсягах відшкодовуються збитки при ДТП.

Якщо ви потрапили в дорожньо-транспортну пригоду, в першу чергу слід повідомити про цей факт свою страхову організацію, а також страховика водія, який став винуватцем аварії. Не зробивши цього, ви можете не отримати належної вам виплати. Сподіватися на компенсацію немає сенсу і в випадках, коли потерпіла сторона протягом року після ДТП не подає вимоги про відшкодування шкоди. Страхові компанії в таких ситуаціях просто-напросто відмовляють у виплаті.

Якщо винуватець аварії не має поліса, потерпілому доведеться звертатися в Моторне страхове бюро. Згідно із законом, ця установа має відшкодувати фінансові збитки по дорожньо-транспортної пригоди. Згодом воно самостійно (без участі потерпілої сторони) стягує виплачену суму з винуватця аварії.

Протягом 10 днів після повідомлення про настання випадку, передбаченого в полісі, представник страхової компанії оглядає ваш автомобіль і готує офіційний висновок. У ньому вказуються виявлені пошкодження і визначається конкретний розмір збитку. Потерпілий має право здійснити таку оцінку сам, але за умови, що страховик так і не надіслав свого агента. В цьому випадку збиток доведеться стягувати через суд. У нього потрібно звертатися і при незгоді з сумою за ремонт, яку нарахувала страхова організація.

У більшості випадків поліс не покриває реальні витрати, необхідні для проведення якісного ремонту постраждалого в ДТП транспортного засобу. Крім того, страховка не передбачає виплату:

  • франшизи;
  • ПДВ.

Формально їх повинен сплатити винуватець аварії, причому добровільно. У реальності таке зустрічається дуже рідко. Постраждалій стороні доведеться добиватися виплат. І цей процес може розтягнутися на тривалий час.

Ключовим підставою для стягнення компенсації при ДТП є визначення сторони, яка стала винуватцем аварії. Тут все не так вже й просто, особливо у випадках, коли подія на дорозі розбирається в кримінальному порядку, а не за статтями Адміністративного кодексу. Досвідчені юристи можуть так розгорнути справу, що винним в ДТП визнають потерпілого. Тому, якщо вам належить розгляд в суді, знайдіть хорошого адвоката, що спеціалізується на вирішенні подібних питань.

Ще один важливий момент. Багато водіїв, які стали учасниками дорожньо-транспортної пригоди, роблять неправильні дії. Через власні помилки вони позбавляються права на відшкодування шкоди. Найчастіше така ситуація обумовлюється двома причинами:

  1. Вибір юриста з недостатньою кваліфікацією або невеликим досвідом розгляду справ по ДТП.
  2. Спроба здійснити процедуру стягнення компенсації своїми силами, без допомоги профільного адвоката.

З цього випливає, що потерпілому в аварії потрібно знайти хорошого юриста, що займається вирішенням питань, пов'язаних з дорожньо-транспортними пригодами, як можна раніше. Спроба самостійно «розрулити» проблему чревата відмовою у виплаті збитку. А в ряді випадків суд і зовсім може визнати вас винуватцем аварії і зобов'язати провести ремонт автомобіля людини, через якого і відбулося ДТП. Не економте на послугах досвідчених адвокатів, якщо бажаєте відстояти свої права!

Зробіть перший крок до вирішення проблеми -

проконсультуйтесь у фахівця зараз.

Задати питання

Як ми працюємо
Поставте
питання
1

Ваше запитання отримають всі консультанти В2В

Встановіть свою
ціну
2

Ви, як замовник, самостійно встановлюєте вартість консультації

Оплатіть
3

Будь-яким зручним чином - Visa, MasterCard, Privat24, через банк

Отримайте
консультацію
4

В стислі терміни від 2 годин на офіційному бланку В2В

ДТП
Суд тричі повертає адмінсправу ДТП - не можу отримати компенсацію від страхової
Рік назад було скоєне ДТП (порушення правил), поліція склала протокол та схему, в якій не вказала точку зіткнення транспортних засобів, матеріали...
14.02.2020 10:35 653
Відповів
Галина Токмач
Рейтинг: 13901
Бухгалтерський облік
Яка документація повинна оформлятися на СТО по ремонту автотранспорту? Яка форма договору?
Потрібна допомога в питанні, з якими бланками може працювати СТО? Ситуація в наступному. Клієнту видається наряд-замовлення прямо з 1С з переліком...
17.02.2020 11:29 592
Відповів
Анатолий Сергєєв
Рейтинг: 20672
Договірні відносини
Риски при продаже автомобиля по доверенности
Ситауция такая, люди якобы купили у меня автомобиль , расчитались полностью и я им дал расписку на эту сумму написанную от руки , автомобиль забрал...
02.03.2020 14:50 589
Відповів
Ірина і Владислав Леонови
Рейтинг: 49140
Адміністративне право
Якщо замовником виявився суддя: надання послуг з огляду та оцінки автомобіля
Я працював офіційно на той момент на ФОП,  на станції по ремонту автомобілів, приїхав новий клієнт. Я це зафіксував документі прийому-огляду н...
08.03.2020 11:22 478
Відповів
ЮрФірма "РУФЬ", суд.юрист - Інна Клименок
Рейтинг: 10466
Наші відгуки

Щиро вдячна за допомогу, дуже корисна консультація!

Наталя , 15.02.2020 13:46

Очень помогли, спасибо.

Вячеслав , 07.06.2020 09:26

Спасибо за быстрый ответ и разъяснение!

Алла Черкез, 09.01.2019 10:25

Дякую за допомогу

Сергій , 02.08.2019 19:53

Дякую за відповідь, вона була для мене корисна.

Віра , 21.03.2020 16:07

Спасибо за исчерпывающий ответ!

Алла , 30.07.2019 16:25

Дякую велике ви мені дуже допомогли! ХАЙ ВАС БОГ БЕРЕЖЕ!

Юлія , 12.04.2020 21:48

Спасибо за быстрый и точный ответ

Алла Черкез, 09.12.2018 09:18

Щиро дякую за Вашу відповідь, вона мені дуже допомогла!

Аліна , 08.11.2019 23:10

Але ж мені у ПФУ відмовили щодо подачі заяви. Наголошують на тому, що станом на 11.10.2017 року п...

Алла , 17.10.2019 18:31
Наші переваги
Дипломовані спеціалісти
Працюємо цілодобово
Персональний кабінет
Конфіденційність
88 321

Вирiшених питань

Задати питання

Часті запитання