Кожен з нас з дитинства мріяв стати власником власного легкового автомобіля. Своя машина виключає необхідність користування громадським транспортом з його постійної тиснявою і неякісними умовами їзди. Вона дозволяє пересуватися на будь-які відстані з максимальним комфортом. Але при цьому автомобіль є джерелом підвищеної небезпеки. Збільшення кількості особистого автотранспорту стає причиною істотного зростання числа ДТП, які завдають шкоди транспортним засобам, які потрапили в аварію.
Сучасні водії, в принципі, знають, що вони повинні робити при оформленні дорожньо-транспортної пригоди. Але ось в проблемах, пов'язаних з компенсацією збитку при виникненні аварійних ситуацій, розбираються буквально одиниці. Давайте подивимося, які дії слід зробити потерпілій стороні в ДТП, щоб отримати з винуватця гроші на ремонт свого авто.
Законодавство нашої країни висуває обов'язкову вимогу до всіх власникам транспортних засобів - вони повинні мати поліс цивільно-правової відповідальності, оформлений в тій чи іншій страховій компанії. Наявність такого документа гарантує отримання компенсації (іноді повною, в деяких випадках на якусь частину) шкоди при аварії.
Відразу після ДТП обидва боки необхідно відправити повідомлення про аварію, що відбулася в свої страхові організації. Потерпілому, крім того, бажано повідомити про подію і страховика, з яким співпрацює винуватець.
На цій стадії винуватцю важливо вчасно оповістити свою страхову компанію про ДТП в обумовлені в полісі терміни. Якщо він пропустить їх, відшкодовувати збиток доведеться саме йому. Страховик самоусунеться від вирішення проблеми. І буде абсолютно прав.
Після того, як співробітник страхової компанії винуватця ДТП оцінить розмір завданих збитків, потерпілий може:
Коли показник завданих збитків вище граничного ліміту виплат, зазначеного в полісі (100 тисяч гривень, якщо завдано шкоди здоров'ю потерпілого, 50 тисяч, якщо постраждало тільки транспортний засіб), для вирішення питання доведеться йти до суду. Слід подати позовну заяву, в якому вимагати стягнення з винуватця аварії різниці між сумою виплати по страховому угодою і реальними витратами на ремонт.
У судах розглядаються і інші справи, пов'язані з ДТП. Часто потерпілі звертаються до представників Феміди з питань:
Зверніть увагу! Питання стягнення збитків при аварії вирішуються за різними схемами і залежать від обраного варіанту оформлення дорожньо-транспортної пригоди:
Оформлення по Європротоколу дає можливість водіям уникнути адміністративного покарання. Така процедура, крім того, займає менше часу. Але ця схема оформлення доступна тільки в випадках, коли:
Ще один мінус Європротоколу полягає в тому, що він обмежує максимальну величину компенсації. А це далеко не завжди влаштовує потерпілого.
Проблемними вважаються випадки, коли автомобіль винуватця аварії зареєстрований за кордоном. Для вирішення таких ситуацій доведеться витратити багато часу навіть, якщо у громадянина, який взяв на себе відповідальність за ДТП, є «Зелена карта».
Складнощі з відшкодуванням збитку при дорожньо-транспортній пригоді виникають і при відсутності страхового поліса у винуватця, а також у випадках, коли водій, відповідальний за аварію, не був офіційно встановлений. Потерпілому доведеться писати заяву в МТСБУ (спеціальне Моторно-транспортне бюро) і просити про компенсацію. Зауважимо, що ця організація не відшкодовує шкоди, якщо винуватець ДТП не був знайдений, а сама аварія пошкодила лише транспортний засіб, що не завдавши шкоди здоров'ю заявника.
З усього вищесказаного стає зрозумілим, що процедура компенсації збитку при дорожньо-транспортній пригоді є тривалим і часто дуже складним процесом. Прискорити його і вирішити всі проблеми на користь потерпілого дозволяє звернення до профільних адвокатам, які знають, як домогтися від винуватця аварії або страхової компанії справедливої виплати, необхідної для ремонту пошкодженого автомобіля.
Ваше запитання отримають всі консультанти В2В
Ви, як замовник, самостійно встановлюєте вартість консультації
Будь-яким зручним чином - Visa, MasterCard, Privat24, через банк
В стислі терміни від 10 хвилин на фірмовому бланку В2В