Чи можливий перерахунок боргу перед ЖЕКом?

Чи можливий перерахунок боргу перед ЖЕКом?
Чи можливий перерахунок боргу перед ЖЕКом?
Ми пропонуємо
Онлайн консультант 24/7
Аналіз та підготовка документів
Онлайн чат з консультантом
Безпечна та зручна оплата

Старі будинки, побудовані ще в радянські часи, і сильно зношені інженерно-технічні магістралі є причиною низької якості комунальних послуг, що надаються українцям. Зате суми в платіжках за них збільшуються щороку із завидною постійністю. Це змушує наших співвітчизників уважно контролювати, що саме вони оплачують. Будь-який споживач повинен знати - він має право на перерахунок комунальних послуг, якщо вони не були йому надані в передбаченому обсязі або мали недостатню якість. Про те, як домогтися повернення надміру сплачених грошей, ми і поговоримо.

Норми якості і перерахунок комунальних платежів

Українці на законних підставах можуть добитися перегляду цифр в надісланих квитанціях в разі ненадання їм якісних послуг з:

  • утримання прибудинкових територій і будинків;
  • постачання холодної та гарячої води;
  • опаленню;
  • водовідведення.

Щоб домогтися перерахунку комунальних послуг, потрібно знати, якого саме якості вони повинні бути. Розберемося з нормами, прийнятими в нашій країні на сьогоднішній день.

Холодна і гаряча вода повинна поставлятися без перерв. Двічі на місяць допускається відсутність води протягом 6 годин протягом доби. Якщо ця вимога порушується, за кожен день відсутності послуги плата знижується на 3,3%.

Гаряча - це вода, що має температуру + 50-75 ° С. Коли ця умова не витримується, споживач може платити за гарячу воду, як за холодну.

Перерахунок за опалення проводиться, якщо в зимовий сезон температура в кутових кімнатах квартир дорівнює менше 20 °, в інших приміщеннях - 18 °. Відключати батареї комунальникам можна не більше, ніж на 12 годин протягом 30 днів. Особливості перерахунку за опалення:

  • При температурі в кутових приміщеннях нижче 14, а в інших житлових кімнатах 12 градусів оплачувати рахунки тепломережі не потрібно.
  • За кожен градус нижче встановленої норми плата за опалення зменшується на 5%.

Якщо будь-яка послуга, що стосується обслуговування будинків і прилеглих до них територій, не надається або її якість не задовольняє мешканців багатоповерхівки, вони можуть подавати заяву на перерахунок ЖКГ. Що для цього потрібно зробити, розповімо далі.

Як домогтися перерахунку комунальних платежів?

В першу чергу слід скласти акт-претензію, запросивши (письмово, по телефону) представників керуючої компанії або ЖЕКу. У документі чітко описується ситуація, наводяться виміри, ставиться дата і час його оформлення. Акт підписують мешканці будинку і представник обслуговуючої організації. На його підставі згодом пишеться заява на перерахунок комунальних послуг.

На практиці організації ЖКГ вкрай неохоче реєструють акти-претензії і заяви обурених мешканців. Вони просто-напросто відбуваються формальними відписками. У подібних випадках має сенс написати скаргу на низьку якість комунальних послуг, заяву на перерахунок неправильної платіжної квитанції в місцеву адміністрацію.

Якщо описані вище дії не принесли результату, доведеться звертатися в судові інстанції. Знайте, що позовна давність за боргами за комуналку, яку ви не оплачували через її низьку якість, дорівнює 3 років. Правильно написати заяву в суд допоможуть юристи, які займаються подібними справами. Як правило, споживачі вимагають в позові не тільки перерахунку комунальних послуг, але ще і відшкодування моральної шкоди.

Пам'ятайте про позовну давність за боргами за комунальний послуги, звертаючись до суду, і будьте готові до клопіткою і тривалою тяжбі з підприємствами житлово-комунального господарства. Відстоюйте свої права всіма можливими способами. Домагайтеся справедливості і не платите за послуги, які вам не надаються!

Зробіть перший крок до вирішення проблеми -

проконсультуйтесь у фахівця зараз.

Задати питання

Як ми працюємо
Поставте
питання
1

Ваше запитання отримають всі консультанти В2В

Встановіть свою
ціну
2

Ви, як замовник, самостійно встановлюєте вартість консультації

Оплатіть
3

Будь-яким зручним чином - Visa, MasterCard, Privat24, через банк

Отримайте
консультацію
4

В стислі терміни від 2 годин на офіційному бланку В2В

Комунальні послуги
Обслуживающая организация многоквартирного дома не дает согласия на прямое подключение нежилого помещения к электросетям ДТЕК - что делать?
Ситуации следующая. Есть нежилое помещение и мы задались вопросом прямого подключения нежилого помещения к электросетям ДТЕК, без задействования се...
05.12.2019 01:16 895
Відповів
Рейтинг:
Інші питання за договорами
Переоформление договоров на электро и газоснабжение при продаже дома в рассрочку
Дом в селе продан в рассрочку. Покупатель заплатил 50% остальные в течении 2 лет. Собственность сохраняется за продавцом до окончательного расчета....
04.01.2020 23:20 731
Відповів
Ольга Рудь
Рейтинг: 7514
ОСББ
Договірні відносини ОСББ з мешканцями та власниками нежитлових приміщень
Від початку створення в будинку ОСББ попереднім головою правління були укладені договори з мешканцями та власниками нежитлових приміщень в яких в д...
21.01.2020 17:46 1082
Відповів
Рейтинг:
Комунальні послуги
Відмова в перерахунку за комунальні послуги безпідставна
Мною була придбана квартира в багатоповерховому будинку, де до цього було прописано 3 людини. Оплата за гарячу воду нараховувалась по нормі на кожн...
10.02.2020 17:40 771
Відповів
Дмитро Дончак
Рейтинг: 108624
Наші відгуки

Дякую за відповідь.

Тетяна , 01.10.2020 19:58

Проблема решена. Спасибо.

Сергей , 13.08.2020 10:46

 

Danil , 13.08.2019 01:56

Спасибо большое. Ответом я полностью удовлетворена.

Наталья , 18.02.2020 20:42

Спасибо за все уточнения и указания статей, надеюсь мы справимся со всем этим, учитывая ваши советы.

Міріам Мураховська, 06.01.2020 17:02

Спасибо за консультацию. Все чётко и доступно. Теперь мне главное доказать свою правоту.

Александр , 28.07.2019 23:09

Щиро вдячна за швидку і конкретну відповідь

Лілія Касюрак, 30.10.2020 12:16

Благодарю, очень исчерпывающий ответ. Но у меня остались некоторые уточнения. Ждать ли иска и суд...

Анастасия , 21.02.2021 12:30

Дякую, Олена! буду і надалі користуватися вашими послугами. Вважаю відповідь зрозумілою та досту...

Светлана , 27.01.2021 00:16

Дуже вдячна за консультацію.

Олена , 06.01.2020 16:30
Наші переваги
Дипломовані спеціалісти
Працюємо цілодобово
Персональний кабінет
Конфіденційність
88 321

Вирiшених питань

Задати питання

Часті запитання