Податок на нерухоме майно - це місцевий збір. Він не поширюється на земельні ділянки. Його об'єктами вважаються:
Розглянутий податок не стягується з:
Кілька років тому в правила нарахування податку були внесені істотні зміни. До основних нововведень, які діють зараз, відносять:
Законодавчо скасована відповідальність платників за невнесення збору за нерухомість, якщо співробітники фіскальної служби не вручали або не посилали повідомлення про необхідність виконання такої дії. Вони мають право «нагадати» про податок протягом наступних 3 років і нарахувати його саме за цей проміжок часу, але не більше того.
Необхідність внесення збору за нерухомість покладається на всіх (нерезидентів, юридичних та фізичних осіб), у кого у власності є зазначені на початку статті об'єкти оподаткування. Якщо останніми одночасно володіє 2 і більше власників, платники визначаються нижченаведеними чином:
Податок на нерухомість може сплачуватися на спеціальних умовах. Пільги полягають у тому, що податкова база на деякі види нерухомості знижується на якесь фіксоване значення. За великим рахунком, тут мова йде не про пільгу в її класичному розумінні. А скоріше про максимально допустимої (граничної) квадратурі житлоплощі, за яку не потрібно платити цікавий для нас збір. Фізособам не потрібно платити податок за:
Щоб зрозуміти все вищесказане, розберемо простий приклад. Припустимо, фізична особа має у власності будинок площею 50 кв. м. Інший нерухомості у нього немає. Податкова база на такий об'єкт дорівнює: -10 кв. м. (50 - 60). Це означає, що у громадянина не виникає податкового зобов'язання.
Ускладнимо ситуацію. Людина володіє приватним будинком 250 кв. м. і квартирою 50 квадратів:
Будинки, якими володіє відразу кілька громадян, нараховується збір з урахуванням того, чи було виділення часток в ньому на кожного власника або немає.
Місцеві органи визначають величину податку. Вони не можуть встановити його ставку вище 1,5% від встановленої в нашій країні мінімальної зарплати.
Важліво! Описуваний податок не зараховується до категорії обов'язкових. Якщо місцева рада не встановив його ставку або зовсім не затвердив такий збір, оплачувати його не потрібно.
Ухвалою суми збору займається податкова служба. Фізичним особам її співробітники відправляють спеціальні письмові повідомлення. Адресати повинні отримати їх до 1 липня. Якщо людина не згодна з виставленої сумою, йому слід виконати звірку даних по:
Коли звірка показує розбіжності у відомостях, отриманих від фізособи, і даних від податкової:
Громадянину для звірки потрібно надати в фіскальний орган оригінали офіційних паперів і довідок, що підтверджують його правоту.
Приклад розрахунку. Вихідні дані:
Розрахунок величини податку проводиться таким чином:
Після нехитрих розрахунків: 70,85 х 480 + 25000, отримуємо розмір збору за нерухомість. Він становить 59008 гривень.
Юрособам фіскальна служба ніяких повідомлень не розсилає. Вони зобов'язані самі вирахувати величину податку, а потім:
Податок на нерухомі об'єкти сплачується:
Ваше запитання отримають всі консультанти В2В
Ви, як замовник, самостійно встановлюєте вартість консультації
Будь-яким зручним чином - Visa, MasterCard, Privat24, через банк
В стислі терміни від 10 хвилин на фірмовому бланку В2В