В цьому матеріалі детально описані всі типи документів, які розсилаються військкоматами в поточному році. Дається інформація про правила їх вручення, відповідальності громадян за ігнорування наказів і запрошень від РВК.
Всі дзвінки від військкомату ділять на 4 типи:
Для громадянина гіршою порядком є та, яка зобов'язує його прибути до військкомату на призов. Якщо людина ігнорує її, він може бути притягнутий до відповідальності, передбаченої сучасним законодавством за ухилення від служби в армії.
Важливо! Ухилення від явки за повісткою на заклик розглядається судами як умисного дії, що підтверджує небажання громадянина віддавати свій борг батьківщині.
У більшості випадків після явки за такою порядку у військкомат призначається медкомісія. Її призовники, як і офіцери запасу, зобов'язані пройти в обов'язковому порядку.
Зверніть увагу! Закон «Про ВО і ВС» вимагає самостійної явки громадян відповідного віку протягом 10 днів з дати офіційного оголошення про призов строковиків навіть, якщо вони не отримали повістки з військкомату.
Повістки з формулюванням Уточнення військово-облікових відомостей розсилаються ВК найчастіше. За ним громадяни викликаються з метою актуалізації відомостей про здоров'я, місці роботи і сімейний стан. Робиться це з метою отримання інформації, хто має право на відстрочку від армійської служби, яку отримують чоловіки:
Такий виклик надсилається особам, яким потрібно пройти медобстеження. Військовозобов'язаним видається спеціальна карта медоглядів. У неї записуються висновки про здоров'я призовників, результати їх аналізів, а також фінальне рішення ВВК (лікарської комісії) про придатність громадян до служби.
За результатами медичного обстеження оформляється постанову. Воно підписується головою лікарської комісії та її секретарем. Особи, які не згодні з висновками ВВК, мають право звернутися до суду, іншу комісію (вищестоящу) для оскарження результатів медогляду.
Перша медкомісія здійснюється з метою приписки 16-17-річних людей до призовної дільниці. Згодом медичні обстеження проводяться при видачі військового квитка, його заміні, зміні місця постійного проживання військовозобов'язаного.
За ігнорування таких викликів виникає відповідальність, обумовлена в КК. Принципової різниці між повістками зі словами зазначеними вище немає. Згідно із законом, і прохання, і керівника військкомату повинні виконуватися.
Відповідальність за ігнорування повідомлень від ВК не залежить від того, як сформульовано виклик, а визначається умислом громадянина і метою, з якою його запрошують:
Документ з приписом «З'явитися з речами» не означає негайного направлення в армію і не вважається окремою порядком. Як правило, список одягу та предметів особистого вжитку друкується на документі про призов (з його зворотного боку). При отриманні такого порядку громадянина обов'язково змусять пройти медогляд.
Припис явки з речами нерідко надсилається особам, які мають пройти навчальні збори. Вирушаючи до військкомату за будь-порядку, необхідно взяти з собою посвідчення про приписку до РВК і загальногромадянський паспорт.
Військовозобов'язані, які пройшли ВКК, визнані придатними до служби, можуть отримати особливу припис, зване мобілізаційним. У цьому документі вказується, куди вони зобов'язані прибути (номер військового підрозділу) при оголошенні в країні часткової або загальної мобілізації.
Неявка по порядку карається за статтями кримінального та адміністративного законодавства. Якщо документ залишається в ящику для пошти, просунув у двері, залучити громадянина до кримінальної відповідальності складно. Суди в подібних ситуаціях призначають кримінальні покарання тільки при наявності записаного на диктофон телефонної розмови з представником військкомату, або інших доказів оповіщення про вимогу відвідати РВК.
Офіційно працевлаштованим громадянам порядок може прийти на роботу. Її практично неможливо не отримати особисто. Роботодавець змусить призовника розписатися в корінці повістки або складе протокол про відмову виконати цю дію, що стане найкращим свідченням цілеспрямованого і навмисного ухилення від армійської служби.
Зараз в нашій країні практично повністю відсутні легальні варіанти відмови від розпису в порядку людьми, які офіційно працюють на тому чи іншому підприємстві. Керівники компаній і організацій несуть відповідальність за своїх працівників і зобов'язані сприяти в їх призов на службу.
Деякі призовники звільняються, оформляють лікарняні листи. Але ці способи не звільняють їх від обов'язку служити, а лише відтягують час і збільшують ризик притягнення до відповідальності, передбаченої українським законодавством.
Коли громадянин підписує особисто принесену йому повістку, але не приходить по ній, військовий комісар має право накласти на нього адміністративне стягнення або направити документи в органи правопорядку для залучення призовника до кримінальної відповідальності. Спосіб покарання для тих, хто ухиляється в кожному конкретному випадку залежить від:
Якщо людина не підписував виклик в РВК, залучити його до кримінальної відповідальності складно. Практика судових справ останніх років демонструє, що за ст. 335 звинувачується близько 10% військовозобов'язаних і призовників-ухильників. При цьому до адміністративної відповідальності притягуються майже всі особи, котрі ігнорують повістки від воєнкома.
Військовий комісар при неявці громадянина за викликом відправляє офіційні листи в прокуратуру і поліцію. Відповідальні особи цих правоохоронних органів:
Важливо! Внесення інформації про неплатників в ЕРДР не є підтвердженням їхньої вини. Вона повинна бути доведена в ході досудового розслідування і наступного за ним судового слідства.
Ваше запитання отримають всі консультанти В2В
Ви, як замовник, самостійно встановлюєте вартість консультації
Будь-яким зручним чином - Visa, MasterCard, Privat24, через банк
В стислі терміни від 10 хвилин на фірмовому бланку В2В