З червня 2017 року Україні діє Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків», згідно якого громадяни зможуть приватизувати кімнату в гуртожитку (після передачі гуртожитків у власність територіальних громад), якщо вони:
Нововведенням в цьому Законі є наявність норми, яка зобов'язує органи місцевого самоврядування видати законним мешканцям гуртожитків, переданих у комунальну власність, спеціальних ордерів на право вселення на свою житлоплощу в гуртожитках, а такі ордери, в свою чергу, дають право укладення договорів найму житлового приміщення в гуртожитку. Інші громадяни, які проживають в гуртожитках, можуть отримати дозвіл на проживання в гуртожитку відповідно до Цивільного кодексу України, уклавши договір найму (або оренди) житла.
Правовими підставами проживання в гуртожитку є такі підстави:
1) у відомчих гуртожитках державної і комунальної форми власності є виключно договір найму жилого приміщення, укладений на підставі спеціального ордера;
2) в гуртожитках колишніх державних і комунальних підприємств і організацій, які були включені до статутних капіталів господарських товариств, створених у процесі приватизації та корпоратизації:
Приватизація квартир і житлових приміщень (кімнат) в гуртожитках здійснюється відповідно до Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду», та прийнятими відповідно до нього підзаконних актів. Приватизація являє собою безоплатну передачу громадянам жилих приміщень у гуртожитках з одночасною передачею їм у спільну сумісну власність допоміжних приміщень (приміщень загального користування - кухні, туалету).
Відповідно до Порядку, затвердженого наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 16.12.2009 року №396, в житловому блоці (секції) в гуртожитку, де проживають два і більше наймачів, загальна площа, що передається у власність громадян, визначається як сума площ займаних наймачами житлових кімнат (з урахуванням діючих коефіцієнтів площі розташованих в них засклених балконів, лоджій, коморах, якщо такі є) і площі підсобних приміщень, яка в свою чергу підлягає розподілу між в семи наймачами пропорційне площі займаних ними кімнат.
У гуртожитках з коридорній системою у власність мешканцям передаються виключно кімнати (з урахуванням відповідних коефіцієнтів площі наявних прибудов (балконів, веранд і ін.)). Кімнатах присвоюються відповідні номери. Допоміжні приміщення передаються лише в спільну сумісну власність одночасно з приватизацією жилих приміщень у гуртожитках на безкоштовній основі. Такі приміщення окремої приватизації не підлягають.
Для здійснення процедури приватизації необхідно виконати наступні дії:
В орган приватизації подається заява встановленого зразка, до якого слід додати:
Процедура приватизації займає від кількох днів до кількох тижнів, після чого власнику (власникам) видається свідоцтво про приватизацію житлової площі, яке реєструється в державному реєстрі нерухомого майна.
Ваше запитання отримають всі консультанти В2В
Ви, як замовник, самостійно встановлюєте вартість консультації
Будь-яким зручним чином - Visa, MasterCard, Privat24, через банк
В стислі терміни від 10 хвилин на фірмовому бланку В2В