Служба в ЗСУ за контрактом

Служба в ЗСУ за контрактом
Служба в ЗСУ за контрактом
Ми пропонуємо
Онлайн консультант 24/7
Аналіз та підготовка документів
Онлайн чат з консультантом
Безпечна та зручна оплата

Громадяни України мають можливість підписати контракт строком на 0,5-5 років про проходження служби в ЗС при умови, що вони відповідають певним умовам. До кандидатів висувається три основні вимоги - психоемоційна стійкість, хороший стан здоров'я, відсутність судимостей. Період контракту входить в робочий і страховий стаж.

Загальна інформація про контрактну службу

Час перебування в армії в особливий період включається в робочий стаж. Останній гарантує контрактникові призначення на спеціальних умовах пенсії за віком. Вона видається тим, хто навчався в ПТУ, займав держпосаду або працював за фахом, яка передбачає пільгове пенсійне забезпечення, на момент призову.

Людині, який планує піти на службу, необхідно відвідати міський (районний) пункт відбору. Там йому розкажуть про правила вступу та проходження військової служби, дадуть відповідь на виниклі питання, нададуть кваліфіковані консультації, визначать, на яку посаду він може претендувати. За результатами співбесіди громадянину буде видана рекомендація. З нею він направляється в ВК (військовий комісаріат).

У ВК потенційний контрактник повинен звернутися до виданої йому рекомендацією і своїм паспортом. Він пише заяву за встановленим зразком, яке розглядається військовим комісаром. Громадянину видається направлення на медичну комісію, проводяться заходи, націлені на встановлення рівня його фізичної і моральної підготовки. Тільки після цього виноситься остаточний вердикт про можливість або неможливість служби за контрактом.

Якщо людина підходить за всіма параметрами, він отримує військовий квиток, підписує договір. Потім для проходження загальновійськовий інтенсивної підготовки він направляється в військово-навчальну частину, де командування ретельно вивчає і аналізує лідерський потенціал, професійні, фізичні і особисті якості контрактника. Після завершення навчання військовий повинен прибути на місце своєї служби.

Різновиди контрактів

Для контрактників, вперше проходять військову службу, встановлені такі її терміни:

 • 6 місяців для громадян, які уклали договір в період між оголошенням мобілізації і введенням воєнного стану або сповіщенням про демобілізацію;
 • до демобілізації або завершення особливого періоду, якщо служба почалася через введення воєнного стану, оголошення мобілізації, кризи, який несе пряму загрозу державній безпеці;
 • за домовленістю (від 3 до 5 років) при призначенні на посади старшинського і сержантського складів;
 • 3 роки, коли громадянин йде служити рядовим.

Важливо! Всі види контрактів вважаються достроково завершеними при прийнятті офіційного рішення про демобілізацію або закінчення особливого періоду.

Вимоги до кандидатів при відборі

На посаді сержантів, старшин і рядових набираються громадяни 18-60 років:

 • з базовою та повною, професійно-технічних і вищою освітою призовного віку;
 • які проходять строкову службу;
 • покликані на підставі рішення про мобілізацію;
 • резервісти, рядові і офіцери-військовозобов'язані, старшини і сержанти в період ведення військових дій на території України.

Обов'язкові вимоги до контрактників наведені далі:

 • Висока психоемоційна стійкість, хороша фізпідготовка.
 • Придатність за стандартами професійного відбору та медичними показниками.
 • Наявність мотивації та достатнього загальноосвітнього рівня.
 • Відсутність судимостей.
 • Наявність комплексу професійних і моральних якості, ідейних і патріотичних цінностей.

Особи без громадянства та іноземці можуть стати контрактниками в ЗСУ з обов'язковим випробувальним терміном (2 місяці). До таких кандидатів висуваються вже описані вище, а також кілька додаткових вимог - вік до 45 років, легальне перебування на території нашої країни, відсутність судимостей у інших державах.

Документи для служби за контрактом

Кандидати отримують можливість проходити службу тільки за умови подачі в ВК або начальнику військової частини власноруч написаної заяви. Воно може бути відхилено в випадках, коли громадянин не виконав будь-яких вимог Положення про проходження служби.

У заяві вказується рік народження, ПІБ кандидата, назва органу виконавчої влади, з якою планується підписати договір, адреса прописки (місця проживання), бажаний термін укладання контракту. Звернення подається разом з посвідченням громадянства і особистості і такими документами:

 • виписка з будинкової книги;
 • свідоцтво про народження (копія);
 • анкета і написана в довільній формі автобіографія;
 • характеристика з останнього місця навчання або роботи;
 • свідоцтва про народження дітей і знаходженні в законному шлюбі (завірені копії);
 • довідки, які підтверджують освіту;
 • трудова книжка (копія, обов'язково завірена відповідальною особою).

Нюанс. Жінкам додатково потрібно надати один фотознімок 3х4 см.

На кожного громадянина, який подав заяву про бажання пройти службу за контрактом, відправляється запит в МВС (місцеві органи). Це робиться для отримання точної інформації про наявність у претендентів адміністративних і кримінальних покарань, правопорушень, які не призвели до за собою позбавлення волі.

Контракт для жінок - особливості

На військову службу дозволяється приймати жінок. Вони користуються однаковими правами з чоловіками, крім ситуацій, пов'язаних з офіційними заборонами дискримінації за статевою ознакою і положеннями нормативно-правової бази, що регулює питання захисту дитинства і материнства.

Жінки мають доступ до військових звань і посад нарівні з чоловіками, однакову з останніми відповідальність. Терміни контрактів (гранично допустимі) у громадян обох статей ідентичні. За рахунок цього жінки можуть дослужитися до статусу вищих офіцерів.

Фінансове забезпечення контрактників

В даний час сержантський склад отримує від 8300 гривень, рядові - від 7000. Конкретний розмір грошового забезпечення залежить від часу служби, кваліфікації, звання і посади контрактника. Військовослужбовцям додатково надається:

 • під час щорічної відпустки - матдопомогу на оздоровлення (місячний оклад);
 • грошова допомога (також в розмірі місячного забезпечення) на вирішення побутових та соціальних питань;
 • оплата переїзду до іншого населеного пункту до нового місця служби (100% місячного окладу військовослужбовця і по 50% на членів його сім'ї).

При підписанні контракту мобілізованим громадянам видається разове фінансову винагороду:

 • 10 мінімальних зарплат офіцерам;
 • 9 старшинам і сержантам;
 • 8 рядовим.

Пільги та привілеї

Кожному контрактникові належить службове житло. Якщо командування такого не надає, військовий отримує грошову компенсацію за його оренду у третіх осіб. Службове житло може перейти у власність рядового або офіцера, коли він:

 • протягом усього терміну служби користувався службовою квартирою;
 • служив не менше 20 років;
 • потребує поліпшення наявних житлових умов.

У робочі дні контрактникам надаються безкоштовні обіди або компенсації за них. Останні видаються з розрахунку вартості продуктового набору на 1 людину. До іншим привілеям відносять:

 • право на відпочинок на турбазах, в гостьових будинках, пансіонатах і санаторіях Міноборони, на отримання путівок для проходження санаторно-курортного лікування;
 • безоплатної медичної в поліклініках, реабілітаційних центрах, лікарнях МО;
 • право на пенсію при наявності вислуги в 25 років незалежно від віку громадянина (за умови, що не менше 12,5 років він служив в армії);
 • напрямок військовослужбовців у ВНЗ для здобуття освіти за програмами заочного навчання.

Контрактники можуть безкоштовно користуватися автомобільним (крім таксі), водним, повітряним і залізничним-транспортом для поїздок до місця прописки при звільненні зі служби, до нового місця служби, у відпустку, відрядження.

Держава гарантує комплексну програму соцзабезпечення сімей військовослужбовців, члени яких мають у своєму розпорядженні правом на:

 • залишення на робочому місці при скороченні чисельності трудового колективу;
 • переважний прийом на роботу;
 • першочергове направлення на курси перепідготовки фахівців, підвищення їх кваліфікації (при цьому за час навчання вони отримують середню зарплату).

Подружжю контрактників за місцем їх працевлаштування видається одна середньомісячна зарплата, якщо вони змушені звільнитися з роботи через переведення дружини (чоловіка) військовослужбовця в іншу частину.

Зробіть перший крок до вирішення проблеми -

проконсультуйтесь у фахівця зараз.

Задати питання

Як ми працюємо
Поставте
питання
1

Ваше запитання отримають всі консультанти В2В

Встановіть свою
ціну
2

Ви, як замовник, самостійно встановлюєте вартість консультації

Оплатіть
3

Будь-яким зручним чином - Visa, MasterCard, Privat24, через банк

Отримайте
консультацію
4

В стислі терміни від 2 годин на офіційному бланку В2В

Військовий облік
Неправомірне накладення дисциплінарного стягнення (догана) і позбавлення премії у повному обсязі військового
Я військовий. Перебуваючи у відпустці не ставав на військовий облік на військоматі та не відмічав відпускний квиток. Після відпустки в частині пров...
03.04.2020 14:39 798
Відповів
Наталия Лихунжан
Рейтинг: 33066
Військовозобов’язані
Неотримане речове майно ЗСУ після закінчення контракту
30 березня 2016 року я підписав контракт на 3 роки. У 2019 році продовжив його ще на 1 рік. (Контракти не переривалися). 29 березня 2020 року він у...
12.03.2020 08:31 1357
Відповів
Євген Багацький
Рейтинг: 1442
Військовозобов’язані
Розірвання контракту з ЗСУ
Мені 19 років. Рік тому підписала контракт з ЗСУ на три роки. Хочу розірвати контракт.  Я сирота з 2-х років, є старенька бабуся-оп...
08.02.2020 16:48 1572
Відповів
Олена Насеко
Рейтинг: 43365
Військовозобов’язані
Розірвання військового контракту
Чи можу я достроково розірвати контракт з ДПСУ на законних підставах, чи може бути причиною хворий дідусь на онкологію
27.01.2020 15:50 1815
Відповів
Рейтинг:
Наші відгуки

Все сподобалось, дякую

Євген , 24.09.2020 09:17

Спасибо за консультацию.

Тетяна , 20.05.2020 22:51

Невнимательно прочла вопрос. Я писала что младшая сестра после смерти матери вступила в наследство.

Анастасия , 31.07.2019 14:04

Спасибо вам огромное за ответ на мой вопрос! А также спасибо большое за консультацию!

Богдан , 03.08.2020 16:20

Спасибо вам большое, в ближайшее время свяжусь с сотрудниками полиции. Что делать в случае отказа...

Виктория , 20.06.2019 22:41

Дякую за роботу!

Наталія , 06.11.2020 06:15

Дуже дякую за докладну відповідь. А якщо ми встановили, що курс береться на початок місяця за як...

Виктор Павлович , 18.01.2019 15:50

Спасибо большое все понятно

Наталья , 04.03.2020 08:47

Дякую за конкретну відповідь

Тетяна , 23.08.2019 20:51

Дякую за відповідь. Завтра буду очікувати відповіді оператора і тоді вже буду думати про наступні...

Сергей , 07.07.2019 15:21
Наші переваги
Дипломовані спеціалісти
Працюємо цілодобово
Персональний кабінет
Конфіденційність
88 321

Вирiшених питань

Задати питання

Часті запитання