Громадяни України мають можливість підписати контракт строком на 0,5-5 років про проходження служби в ЗС при умови, що вони відповідають певним умовам. До кандидатів висувається три основні вимоги - психоемоційна стійкість, хороший стан здоров'я, відсутність судимостей. Період контракту входить в робочий і страховий стаж.
Час перебування в армії в особливий період включається в робочий стаж. Останній гарантує контрактникові призначення на спеціальних умовах пенсії за віком. Вона видається тим, хто навчався в ПТУ, займав держпосаду або працював за фахом, яка передбачає пільгове пенсійне забезпечення, на момент призову.
Людині, який планує піти на службу, необхідно відвідати міський (районний) пункт відбору. Там йому розкажуть про правила вступу та проходження військової служби, дадуть відповідь на виниклі питання, нададуть кваліфіковані консультації, визначать, на яку посаду він може претендувати. За результатами співбесіди громадянину буде видана рекомендація. З нею він направляється в ВК (військовий комісаріат).
У ВК потенційний контрактник повинен звернутися до виданої йому рекомендацією і своїм паспортом. Він пише заяву за встановленим зразком, яке розглядається військовим комісаром. Громадянину видається направлення на медичну комісію, проводяться заходи, націлені на встановлення рівня його фізичної і моральної підготовки. Тільки після цього виноситься остаточний вердикт про можливість або неможливість служби за контрактом.
Якщо людина підходить за всіма параметрами, він отримує військовий квиток, підписує договір. Потім для проходження загальновійськовий інтенсивної підготовки він направляється в військово-навчальну частину, де командування ретельно вивчає і аналізує лідерський потенціал, професійні, фізичні і особисті якості контрактника. Після завершення навчання військовий повинен прибути на місце своєї служби.
Для контрактників, вперше проходять військову службу, встановлені такі її терміни:
Важливо! Всі види контрактів вважаються достроково завершеними при прийнятті офіційного рішення про демобілізацію або закінчення особливого періоду.
На посаді сержантів, старшин і рядових набираються громадяни 18-60 років:
Обов'язкові вимоги до контрактників наведені далі:
Особи без громадянства та іноземці можуть стати контрактниками в ЗСУ з обов'язковим випробувальним терміном (2 місяці). До таких кандидатів висуваються вже описані вище, а також кілька додаткових вимог - вік до 45 років, легальне перебування на території нашої країни, відсутність судимостей у інших державах.
Кандидати отримують можливість проходити службу тільки за умови подачі в ВК або начальнику військової частини власноруч написаної заяви. Воно може бути відхилено в випадках, коли громадянин не виконав будь-яких вимог Положення про проходження служби.
У заяві вказується рік народження, ПІБ кандидата, назва органу виконавчої влади, з якою планується підписати договір, адреса прописки (місця проживання), бажаний термін укладання контракту. Звернення подається разом з посвідченням громадянства і особистості і такими документами:
Нюанс. Жінкам додатково потрібно надати один фотознімок 3х4 см.
На кожного громадянина, який подав заяву про бажання пройти службу за контрактом, відправляється запит в МВС (місцеві органи). Це робиться для отримання точної інформації про наявність у претендентів адміністративних і кримінальних покарань, правопорушень, які не призвели до за собою позбавлення волі.
На військову службу дозволяється приймати жінок. Вони користуються однаковими правами з чоловіками, крім ситуацій, пов'язаних з офіційними заборонами дискримінації за статевою ознакою і положеннями нормативно-правової бази, що регулює питання захисту дитинства і материнства.
Жінки мають доступ до військових звань і посад нарівні з чоловіками, однакову з останніми відповідальність. Терміни контрактів (гранично допустимі) у громадян обох статей ідентичні. За рахунок цього жінки можуть дослужитися до статусу вищих офіцерів.
В даний час сержантський склад отримує від 8300 гривень, рядові - від 7000. Конкретний розмір грошового забезпечення залежить від часу служби, кваліфікації, звання і посади контрактника. Військовослужбовцям додатково надається:
При підписанні контракту мобілізованим громадянам видається разове фінансову винагороду:
Кожному контрактникові належить службове житло. Якщо командування такого не надає, військовий отримує грошову компенсацію за його оренду у третіх осіб. Службове житло може перейти у власність рядового або офіцера, коли він:
У робочі дні контрактникам надаються безкоштовні обіди або компенсації за них. Останні видаються з розрахунку вартості продуктового набору на 1 людину. До іншим привілеям відносять:
Контрактники можуть безкоштовно користуватися автомобільним (крім таксі), водним, повітряним і залізничним-транспортом для поїздок до місця прописки при звільненні зі служби, до нового місця служби, у відпустку, відрядження.
Держава гарантує комплексну програму соцзабезпечення сімей військовослужбовців, члени яких мають у своєму розпорядженні правом на:
Подружжю контрактників за місцем їх працевлаштування видається одна середньомісячна зарплата, якщо вони змушені звільнитися з роботи через переведення дружини (чоловіка) військовослужбовця в іншу частину.
Ваше запитання отримають всі консультанти В2В
Ви, як замовник, самостійно встановлюєте вартість консультації
Будь-яким зручним чином - Visa, MasterCard, Privat24, через банк
В стислі терміни від 10 хвилин на фірмовому бланку В2В