В Україні усиновлювачами можуть бути особи, встановлені статтею 211 Сімейного кодексу України:
Іноземний громадянин може бути усиновлювачем дитини в Україні за умови перебування в шлюбі. Виняток становлять випадки, коли усиновлювачем дитини є його родич-іноземець.
Переважне право на усиновлення дитини мають:
Усиновити дитину не можуть такі категорії осіб:
Крім того, усиновлювачами не можуть бути одностатеві пари; які не перебувають у шлюбі іноземці (якщо вони не є родичами дітей); громадяни, встановлені п. 10 ч. 1 ст. 212 СК України, а також особи, які перебувають у шлюбі з чоловіком (жінкою), які відповідно до п. 3-6, 8, 10 ч. 1 ст. 212 СК України не можуть бути усиновлювачами.
Усиновленню підлягають:
Пошук дитини-сироти для усиновлення або удочеріння здійснюється за допомогою електронного реєстру Міністерства соціальної політики України «База дітей-сиріт».
Усиновити можна дитину у віці від 2 місяців до 18 років. Для забезпечення інтересів і дотримання прав дитини на проведення усиновлення необхідно отримати його згоду (ст. 12 Конвенції про права дитини), форма якого повинна відповідати її віку та стану здоров'я. При цьому дитина дає згоду на усиновлення на конкретну особу.
При цьому усиновлення дитини здійснюється з добровільної згоди його біологічних батьків. Дозвіл не вимагається, якщо батьки:
Процедура усиновлення дитини починається зі звернення до служби у справах дітей за місцем проживання, яка розглядає заяви кандидатів в усиновлювачі та виносить висновку про доцільність усиновлення відповідно до інтересів дитини. Цей висновок видається усиновлювачам під розписку і є підставою для звернення до суду, який приймає відповідне судове рішення.
Ваше запитання отримають всі консультанти В2В
Ви, як замовник, самостійно встановлюєте вартість консультації
Будь-яким зручним чином - Visa, MasterCard, Privat24, через банк
В стислі терміни від 10 хвилин на фірмовому бланку В2В