В Україні вакцинація дітей є добровільною і якщо батьки не хочуть робити своїй дитині щеплення, то це їхнє законне право, і ніхто не може їх змусити прищеплювати свою дитину. Своє рішення не робити дитині щеплення багато батьків мотивують побоюванням отримати неякісну вакцину і бажанням виробити в дитини природний імунітет.
Слід врахувати, що для дитини можуть бути протипоказання для проведення щеплень і рішення необхідно приймати виходячи з Переліку протипоказань, встановленого Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ) та наказу Міністерства охорони здоров'я України № 595 від 11.08.2014 року.
Так згідно цих документів робити дитині щеплення протипоказано при:
При виявленні медичних протипоказань до щеплень дитину направляють на комісію з питань вакцинації, яка приймає відповідне рішення.
З 2020 року в Україні введено в дію міжнародні медичні показання і протипоказання до вакцинації, які відповідають рекомендаціям ВООЗ та CDC (Центрів по контролю і профілактиці захворювань), і тепер вони включають повний перелік методик міжнародних асоціацій інфекціоністів.
Вакцинація дітей в Україні проводиться відповідно до Положення про організацію і проведення профілактичних щеплень, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України 16.09.2011 року за №595 (з наступними змінами та доповненнями). У державних поліклініках календарні щеплення дитині робляться безкоштовно. Однак не завжди необхідні вакцини є в наявності. В цьому випадку у батьків є три варіанти: дочекатися нової закупівлі, самостійно (за рецептом лікаря) придбати вакцину в спеціалізованій аптеці або звернутися в приватний медичний центр і зробити платне щеплення.
Перед щепленням лікар повинен провести медичне обстеження дитини, а саме:
Якщо виникне необхідність, лікар повинен призначити додаткове клінічне обстеження дитини.
Крім того, лікар повинен отримати письмову згоду одного з батьків дитини на проведення щеплення або туберкулінодіагностики (форма № 063-2/о).
Лікар в день щеплення за результатами медичного огляду повинен оформити медичний висновок про стан здоров'я дитини, що підлягає вакцинації. При виявленні ознак захворювання лікар повинен конкретизувати діагноз і ввести відповідний запис в первинну медичну документацію: форму №097/о «Карта розвитку новонародженого»; форму №112/о «Історія розвитку дитини»; форму №063/о «Карта профілактичних щеплень»; форму №025/о «Медична карта амбулаторного хворого»; форму №003/о «Медична карта стаціонарного хворого».
Запис про проведене щеплення робиться відповідно до вимог чинного законодавства із зазначенням наступних даних: торгова назва вакцини/анатоксину, назва виробника, доза, серія, термін придатності вакцини/анатоксину. При використанні імпортної вакцини/анатоксину додатково має зазначатися оригінальне найменування українською мовою.
Після проведення профілактичного щеплення дитина повинна знаходитися під наглядом медичного працівника не менше 30 хвилин. Точний час перебування під наглядом зазначено в інструкції по застосуванню вакцини (анатоксину).
Перші щеплення роблять новонародженим дітям в пологовому будинку:
До року дитині проводять такі вакцинації:
Після року дитині проводять такі вакцинації:
Дітям-школярам проводять такі вакцинації:
В силу статті 27 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» щеплення є обов'язковими, але батьки дитини мають право відмовитися їх робити, написавши про це письмову відмову на бланках встановленого зразка.
Ваше запитання отримають всі консультанти В2В
Ви, як замовник, самостійно встановлюєте вартість консультації
Будь-яким зручним чином - Visa, MasterCard, Privat24, через банк
В стислі терміни від 10 хвилин на фірмовому бланку В2В