В Україні вже кілька років діє електронна система подачі заяв в дитячий сад. Перевагою цієї процедури є те, що, зареєструвавши дитини для влаштування до дитячого сад, батьки можуть вільно відстежуватися «рух черги»; бачити свій порядковий номер; кількість дітей, записаних на ту ж дату запису в чергу; відслідковувати просування своєї дитини в списку на зарахування.
Щоб записатися в електронну чергу в дитсадок, батьки повинні пройти on-line-реєстрацію на сайті, вибрати дошкільний навчальний заклад (ДНЗ) і заповнити реєстраційну форму - заяву на зарахування дитини в садок.
При реєстрації необхідно вказати інформацію про свою дитину: П.І.Б., дата народження, серія і номер свідоцтва про народження, місце проживання, пільгова категорія, а також інформацію про батьків: паспортні та контактні дані, адреса проживання.
При зробленої реєстрації заявці буде присвоєно статус «Зареєстровано в черзі». При цьому, ні в якому разі дату і час реєстрації змінити не можна, отже - вплинути на черговість зарахування в дитячий сад неможливо.
Батьки повинні відстежувати повідомлення, що надходять на електронну пошту про зміну статусу щодо зарахування дитини в дитячий сад і стан черги, щоб не пропустити свою чергу і не втратити право на зарахування в садок.
Можливість зарахування дитини до обраного садка надається при наявності вільних місць і в відповідно до порядкового номера в електронній черзі інформації про дитину. На поштову скриньку батьків приходить повідомлення про статус дитини в черзі - «Є можливість зарахування в ДНЗ». Після цього батьки протягом 30 календарних днів повинні подати завідуючої ДНЗ всі необхідні документи для оформлення.
Прийом і оформлення дітей в садок здійснює керівник ДНЗ протягом календарного року на підставі наступного переліку документів:
Деякі дошкільні установи можуть попросити додатково надати довідку про місце реєстрації дитини і реєстраційну картку про встановлення статусу щодо можливості зарахування в відповідний дитячий сад.
Крім того, додаткові довідки необхідно надати для зарахування дітей в ДНЗ компенсуючого типу (для дітей, які потребують корекції фізичного та / або розумового розвитку, тривалого лікування та реабілітації). До основних документів необхідно додати відповідні висновки психолого-медико-педагогічної консультації, територіального лікувально-профілактичного закладу або тубдиспансеру, направлення місцевого управління освіти і індивідуальну програму реабілітації для дітей з інвалідністю.
Перед зарахуванням дитини в дитячий сад необхідно пройти медкомісію і за результатами медогляду отримати медичну довідку форми № 026/0.
Список лікарів, яких потрібно пройти дитині для зарахувань в дитячий сад, включає в себе огляд: педіатра, логопеда, стоматолога, дерматовенеролога, офтальмолога, ортопеда (хірурга), невропатолога (невролога), отоларинголога (ЛОР).
Виходячи зі стану здоров'я дитини, під час медогляду можуть призначатися додаткові обстеження, наприклад, УЗД, електрокардіографію (ЕКГ) і т.д., також можливий огляд інших лікарів-фахівців. Крім того, дитині необхідно скласти наступні аналізи: загальний аналіз крові та сечі, аналіз калу і зішкріб на ентеробіоз (за 10 днів до садка), і надати довідку про епідеміологічне оточення (за 3 дні до садка).
Згідно наказу МОЗ України № 551 від 11.08.2014 року «Про вдосконалення проведення профілактичних щеплень в Україні» дитині перед садком повинен бути зроблений ряд щеплень: АКДС (коклюш, дифтерія, правець), від поліомієліту, БЦЖ (проти туберкульозу), КПК (кір , паротит, краснуха), від гепатиту В, від гемофільної інфекції.
Слід врахувати, що відповідно до ст.ст.12, 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», діти підлягають обов'язковій вакцинації проти кору, туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, коклюшу та правця. Якщо дитині не зроблені щеплення, то це може послужити підставою для відмови у відвідуванні ДНЗ.
У той же час батьки, які відмовилися від вакцинації своїх дітей, але хочуть, щоб він відвідував дитячий садок нарівні з усіма іншими дітьми, можуть вирішити це питання індивідуально на лікарсько-консультативної комісії з залученням епідеміолога. Якщо їхня дитина отримає дозвіл такої комісії на відвідування ДНЗ, то керівник садка зобов'язаний провести зарахування дитини в дитячий сад.
Пільги для дітей при прийомі в ДНЗ можна поділити на дві групи: пільги на зарахування в дитячий сад і пільги по оплаті за дитячий садок. При цьому прийом дітей пільгових категорій в ДНЗ відбувається в рамках квот в розмірі 20% від загальної кількості місць.
Необхідно врахувати, що органи місцевого самоврядування можуть приймати рішення про інші пільги для дітей при прийомі в дитячий сад і за пільговим харчування в дитячих садах.
Першочергове право на зарахування в дитячий сад мають:
Пільгове харчування в державних і комунальних садках надається:
Ваше запитання отримають всі консультанти В2В
Ви, як замовник, самостійно встановлюєте вартість консультації
Будь-яким зручним чином - Visa, MasterCard, Privat24, через банк
В стислі терміни від 10 хвилин на фірмовому бланку В2В