Захист в суді постраждалих в ДТП громадян

Захист в суді постраждалих в ДТП громадян
Захист в суді постраждалих в ДТП громадян
Ми пропонуємо
Онлайн консультант 24/7
Аналіз та підготовка документів
Онлайн чат з консультантом
Безпечна та зручна оплата

Для людини, яка стала учасником дорожньо-транспортної пригоди, найважливішим документом є судове рішення, в якому чітко вказується винуватець аварії, що сталася. При його наявності потерпілий отримує право на страхові виплати або подачу позову з вимогою компенсації завданої йому шкоди. Суди в даний час видають свої рішення у вигляді:

 • постанови про застосування до винуватця ДТП адміністративних санкцій;
 • обвинувального вироку.

Як правило, розгляду по дорожньо-транспортним пригодам перебувають у віданні районних судів за місцем, де сталася аварія. У випадках, коли представники Феміди встановлюють відсутність складу кримінального злочину в діях обвинуваченого, він притягується до адміністративної відповідальності.

Якщо ж склад кримінального злочину був доведений, суд виносить обвинувальний вирок, який дає потерпілому громадянину права цивільного позивача. Він може зажадати від винного компенсації (часткової або повної) шкоди, отриманого при дорожньо-транспортній пригоді. Аналіз судової практики демонструє, що кримінальні процеси по ДТП вимагають більшого часу, ніж адміністративні, і проходять набагато складніше.

Судовий процес по розгляду кримінальної справи за аварії зазвичай виникає нагальна потреба:

 • перегляду відеозаписів, на яких зафіксовано момент ДТП;
 • проведення допитів численних свідків;
 • подання запитів на здійснення спеціальних експертиз.

Потерпілий учасник події на дорозі може домагатися компенсації за полісом страхування протягом 3 місяців з дати отримання судового рішення на руки. В цей період часу він не може виконувати ремонт і відновлення свого автомобіля.

У ситуаціях, коли здоров'ю потерпілого було завдано серйозної шкоди, йому слід проводити терапію строго по лікарським призначенням і зберігати всі чеки і квитанції, які доводять витрати на лікування, а також витрати, пов'язані з розглядом справи в суді. Не варто забувати і про положеннях ЗУ «Про страхування ТЗ». Його стаття 26-1 вимагає від страховика здійснення грошових виплат в розмірі 12 мінімальних зарплат на користь родичів громадянина, який загинув в результаті дорожньо-транспортної пригоди.

Певну частину суми за моральну шкоду і збиток здоров'ю може виплатити компанія, в якій потерпілий оформляв страховий поліс. В ході судового розгляду він, крім того, має право вимагати компенсації від громадянина, з вини якого сталася аварія. Нюанс! Така вимога висувається, якщо сума компенсації від страховика за моральні збитки менше заподіяної шкоди.

Перед тим, як вступати в судові розгляди, бажано отримати професійну консультацію у адвоката, що займається справами по ДТП. Ще краще - найняти його для захисту інтересів потерпілого. Якщо винуватець аварії не відмовляється від того, що саме його дії стали причиною дорожньо-транспортної пригоди, юриста для участі в судовому процесі можна і не привертати. Але попередньо проконсультуватися у нього, все ж, варто.

Подача документів по ДТП в суд - що потрібно зробити?

Для підготовки до судового процесу обом сторонам аварії необхідно грамотно підготуватися. І потерпілому, і винуватцю слід мати на руках рішення, які дають їм можливість отримати передбачені законом грошові компенсації і виплати за страховими полісами. Обов'язково варто докладно розібратися зі специфікою судових справ по дорожньо-транспортним пригодам.

Потрібно розуміти, що ДТП кваліфікується за різними нормативно-правовим актам і базується на показниках ступеня пошкоджень і суми матеріального збитку. Ці величини і нададуть основний вплив на хід розгляду справи в суді:

 • Якщо постраждалих в аварії немає, а потерпілий зазнав збитків виключно матеріально плану, розгляд буде проходити по адміністративному протоколу.
 • Кримінальну справу порушать тільки у випадках, коли ДТП стало причиною летального результату, важких каліцтв. У таких ситуаціях «звільнитися» грошовим штрафом не вдасться.

Перші етапи розслідування адміністративних порушень проводяться поліцією. Співробітники МВС збирають всілякі доказові і обвинувальні факти і матеріали, опитують фігурантів ДТП і свідків, оформляють схему аварії. Коли зібраних доказів недостатньо, справа за рішенням суду відправляється на додаткове дізнання. Після його проведення виноситься остаточний вердикт про можливість притягнення до відповідальності громадянина, винного в дорожньо-транспортній пригоді.

Завдання з розслідування кримінальних справ покладаються на слідчо-оперативну групу, роботу якої контролює представник прокуратори. За підсумками проведених поліцією заходів готується обвинувальний документ. Він разом з усіма зібраними доказами подається в судову інстанцію.

Суд після ДТП - як проходить?

Після призначення офіційної дати суду учасникам майбутнього процесу відправляються порядку. Такі повідомлення можуть прийти із запізненням, загубитися. Щоб точно дізнатися час проведення засідання, має сенс звернутися за допомогою до канцелярії суду, куди відомості про дату розгляду надходять через 15-20 днів після ДТП.

Всі учасники адміністративного провадження ознайомлюються з матеріалами справи. Вони мають право:

 • подавати вимоги про своєчасному і об'єктивному розгляді;
 • надавати суду письмові докази, фото- і відео-матеріали, що мають відношення до даної справи;
 • заявляти клопотання;
 • оскаржити рішення судів першої інстанції.

Важліво! Оскаржити судове постанову можна протягом 10 днів після його винесення. Копію цього документа отримують в канцелярії. Але не раніше, ніж через тиждень після засідання суду.

Які дії слід зробити при попаданні в ДТП

Громадянину, який потрапив в аварію, рекомендується зробити наступне:

 • Заглушити мотор свого транспортного засобу, включити аварійні сигнали, вийти з автомобіля.
 • Викликати медичну швидку допомогу, якщо хтось отримав травми.
 • Не вступати в суперечки і розмови на підвищених тонах з іншими учасниками події.
 • Подзвонити своєму страховику і в поліцію.
 • Записати номери телефонів та іншу контактну інформацію людей, які стали свідками аварії.
 • Провести відео- і фотозйомку місця ДТП, використовуючи мобільний телефон або інший наявний в розпорядженні гаджет.

Заборонено змінювати картину події, шляхом пересування транспортних засобів, доказів, аж до моменту прибуття поліції. Якщо аварія не призвела до людських жертв і важких травм, можна спробувати домовитися з учасниками ДТП без залучення правоохоронних органів.

Коли винуватець аварії викликає у вас підозру або вирішити питання на місці не вдається, слід дочекатися поліції, а потім звернутися до адвоката по ДТП, який допоможе розібратися з усіма тонкощами стягнення компенсацій за фізичний і моральний збиток в вашу користь.

Зробіть перший крок до вирішення проблеми -

проконсультуйтесь у фахівця зараз.

Задати питання

Як ми працюємо
Поставте
питання
1

Ваше запитання отримають всі консультанти В2В

Встановіть свою
ціну
2

Ви, як замовник, самостійно встановлюєте вартість консультації

Оплатіть
3

Будь-яким зручним чином - Visa, MasterCard, Privat24, через банк

Отримайте
консультацію
4

В стислі терміни від 2 годин на офіційному бланку В2В

Відносини виконавчої влади і суб’єктів господарювання
как заставить исполнительную службу передать постанову (об уплате штрафа и снятие ареста соответственно) в Госавтоинспекцию
Ситуация такая. Ездим по техпаспорту на машине должника(без доверенности) . Должник находится в другой области. На машину был выписан штраф и взят ...
21.04.2020 15:57 630
Відповів
Дмитро Липовський
Рейтинг: 10470
ДТП
Суд тричі повертає адмінсправу ДТП - не можу отримати компенсацію від страхової
Рік назад було скоєне ДТП (порушення правил), поліція склала протокол та схему, в якій не вказала точку зіткнення транспортних засобів, матеріали...
14.02.2020 10:35 783
Відповів
Галина Токмач
Рейтинг: 15835
Сімейне право
Керування автомобілем за наявності тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами прирівнюється до керування авто без посвідчення водія
Керування автомобілем за наявності тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами прирівнюється до керування авто без посв...
08.02.2020 16:37 732
Відповів
Наталія і Артем Кірюшини
Рейтинг: 5836
Адміністративне право
Первоочередные действия на месте ДТП, наиболее важные для последующего судебного разбирательства
Ваши первые действия на месте ДТП важны для для последующего судебного разбирательства 
26.01.2020 02:58 714
Відповів
Эмма Ts
Рейтинг: 220
Наші відгуки

Спасибо большое, вы мне очень помогли.Будем действовать

Татьяна , 14.11.2019 09:40

Все четко и ясно. Адвокат владеет вопросом и спецификой...рекомендую.

Вадим , 07.07.2020 17:14

Отличный ответ

Дмитрий , 12.10.2019 21:18

Дякую

Людмила , 30.09.2019 16:08

Все отлично

Андрей , 10.07.2020 23:00

Спасибо за быстрый ответ и разъяснение!

Алла Черкез, 09.01.2019 10:25

Ваш профессиональный ответ нам очень помог разобраться с этим вопросом! Спасибо!

Аркадiй , 12.01.2019 11:26

Спасибо, исчерпывающий ответ

Дмитрий , 29.07.2019 10:01

Дякую. Зрозуміло 👍

Tetiana , 21.09.2020 10:11

Дякую дуже. Швидко, конкретно, змістовно. . Рекомендую.

Світлана , 15.01.2021 15:20
Наші переваги
Дипломовані спеціалісти
Працюємо цілодобово
Персональний кабінет
Конфіденційність
88 321

Вирiшених питань

Задати питання

Часті запитання