Декретні виплати в 2020 році

Декретні виплати в 2020 році
Декретні виплати в 2020 році
Ми пропонуємо
Онлайн консультант 24/7
Аналіз та підготовка документів
Онлайн чат з консультантом
Безпечна та зручна оплата

Відповідно статтею 7 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» право на отримання допомоги по вагітності та пологах у 2020 році має кожна вагітна жінка (в тому числі неповнолітня). При цьому розмір допомоги та порядок її отримання залежить від того чи працює жінка або вчиться, чи є приватним підприємцем, військовослужбовця або безробітної.

Декретні виплати призначаються за весь період декрету, за умови, що жінка звернулася по допомогу не пізніше 6 місяців від закінчення відпустки. Загальна тривалість відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами становить 126 днів (70 календарних днів до пологів і 56 днів після). Якщо ж при пологах виникли ускладнення, то тривалість післяпологової відпустки збільшується до 70 днів, а декретні виплати будуть нараховані за 140 календарних днів.

Грошова допомога призначається на підставі листка непрацездатності (лікарняний), що видається відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України № 455 від 13.11.2001 року, та виплачується за місцем роботи в розмірі 100% від середньої заробітної плати (грошового забезпечення) відразу за весь період декретної відпустки.

Згідно ст.32 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» документи для призначення допомоги по вагітності та пологах розглядаються не пізніше 10 днів з дня їх подачі, після чого виноситься рішення про призначення виплати або відмову в її наданні, який можна оскаржити в судовому порядку.

Якщо жінка йде в декретну відпустку в той момент, коли перебуває у відпустці по догляду за дитиною (перша і т.д. дитина), і як наслідок не отримує заробітну плату, то розрахунок дородових і післяпологових виплат здійснюється виходячи з тарифної ставки (посадового окладу), встановленої на день настання страхового випадку. Якщо тарифна ставка (посадовий оклад) не встановлюється, розрахунок здійснюється виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на день настання страхового випадку

Якщо жінка перебувати в лікарні в зв'язку з загрозою переривання вагітності, то їй видається листок непрацездатності (лікарняний), на підставі якого здійснюється виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності, а не допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами.

Згідно зі статтею 24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування», розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності залежить від страхового стажу:

 • 50% середньої заробітної плати - при страховому стажі до 3 років
 • 60% середньої заробітної плати - при страховому стажі 3-5 років
 • 70% середньої заробітної плати - при страховому стажі 5-8 років
 • 100% середньої заробітної плати - страховий стаж понад 8 років

Якщо листок непрацездатності у зв'язку з вагітністю та пологами був виданий жінці в той період, коли підприємство працювало, а потім припинило свою діяльність, то лікарняний повинні сплатити за весь період відповідної відпустки. Якщо ж підприємство ліквідувалося (реорганізувалася), то відповідні виплати за страховими випадками, виплачуються застрахованим особам їх правонаступником, а в разі його відсутності - Фонд соцстраху за місцем здійснення обліку ліквідованого підприємства - страхувальника.

Якщо жінка крім основного місця роботи працює за трудовим договором на іншому підприємстві (сумісництво), то вона має право отримати допомогу по вагітності та пологах від двох підприємств (ч. 1 ст. 30 Закону «Про соціальне страхування»).

Виплати по вагітності аспірантам, докторантам, клінічних ординаторів, студентам вищих навчальних закладів I-IV рівня акредитації та професійно-технічних навчальних закладів призначаються в розмірі місячної стипендії і оформляються в органах соцзахисту. Однак слід врахувати, що одночасна виплата державної допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами і стипендії не допускається. Продовжуючи навчання, жінка повинна самостійно вирішити, що вона буде отримувати: посібник або стипендію. При цьому грошова допомога призначається з дня припинення виплати по стипендії і оплачується до закінчення декретної відпустки.

Фізичні особи - підприємці мають право на отримання виплат за лікарняним листком в зв'язку з вагітністю та пологами, якщо вони сплачують єдиний соціальний внесок (ЄСВ). Оформлення декретних виплат для приватних підприємців проводиться через Фонд соцстрахування з тимчасової непрацездатності за місцем реєстрації. Сума декретних виплат в розрахунку на місяць не повинна перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування ЄСВ і не може бути менше мінімальної зарплати, встановленої на момент настання страхового випадку.

Непрацюючі жінки мають право на отримання декретної допомоги в розмірі 25% від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи. Безробітним матерям, які перебувають на обліку в Центрі зайнятості, призначається грошова допомога у зв'язку з вагітністю та пологами в розмірі 100% мінімальної допомоги по безробіттю.

Для оформлення допомоги по вагітності та пологах необхідно підготувати наступний перелік документів:

 • заява матері
 • довідка медичного закладу
 • копія трудової книжки
 • копія ідентифікаційного коду
 • копія паспорта (1,2 сторінки та прописка)
 • довідка ліквідаційної комісії
 • копія трудової книжки (для непрацюючих)
 • довідка з місця служби (для військовослужбовців)
 • довідка з Центру зайнятості (для безробітних)
 • довідка з Пенсійного Фонду (для підприємців)
 • довідка з місця навчання та про відсутність стипендії на період декретної відпустки

Зробіть перший крок до вирішення проблеми -

проконсультуйтесь у фахівця зараз.

Задати питання

Як ми працюємо
Поставте
питання
1

Ваше запитання отримають всі консультанти В2В

Встановіть свою
ціну
2

Ви, як замовник, самостійно встановлюєте вартість консультації

Оплатіть
3

Будь-яким зручним чином - Visa, MasterCard, Privat24, через банк

Отримайте
консультацію
4

В стислі терміни від 2 годин на офіційному бланку В2В

Опіка, усиновлення
Договір між батьками про місце проживання дитини після розлучення: плюси і мінуси
Чоловік пропонує при розлученні скласти цей договір, щоб дитина була так би мовити закріплена за ним, але фактично проживала зі мною, за умови, що ...
11.04.2020 15:22 741
Відповів
Микола Лях
Рейтинг: 95676
Матеріальна допомога
Яку соціальну допомогу може отримувати малозабезпечена сім'я?
Жінка в декреті,дитині 6 місяців,отримуєм допомогу 800грн на місяць,я на даний момент безробітний(на днях став на облік в центр зайнятості,але мені...
03.04.2020 03:09 624
Відповів
Юлія Тимофеєва
Рейтинг: 70
Цивільне право
Як оформити дитячі виплати онлайн з польським свідоцтвом про народження?
Мене цікавить питання на рахунок дитячих виплат при народженні дитини онлайн. Я проживаю біля Варшави і динина минулого року в червні народидась в ...
25.03.2020 16:44 635
Відповів
Дмитро Липовський
Рейтинг: 10470
Військовозобов’язані
Повестка при становлении на учет
Здравствуйте, мне нужно приписаться по месту жительства. могут ли вручить повестку в военкомате о призыве на службу в ВСУ не в призывное время(приз...
0
Відповів
Рейтинг:
Наші відгуки

Спасибо, исчерпывающий ответ

Дмитрий , 29.07.2019 10:01

Прекрасно, спасибо!

Гиоргий , 22.05.2020 12:13

Дякую, Олена! буду і надалі користуватися вашими послугами. Вважаю відповідь зрозумілою та досту...

Светлана , 27.01.2021 00:16

Чудовий юрист. Рекомендую.

Іван , 18.06.2019 12:51

Щиро вдячна за швидку відповідь, ви мені дуже допомогли. Відповідь змістовна і зрозуміла. Гарного...

Анна , 09.05.2020 08:56

Ответ получен в полном объеме, спасибо

Владимир Пономаренко, 15.01.2019 14:03

Щиро дякую за швидку і змістовну відповідь.Ви найкращі!

Лілія , 22.12.2020 21:32

Хочу выразить благодарность Вам за четкий профессиональный ответ и доброжелательное, вежливое отн...

Лариса , 02.03.2020 16:00

Большое спасибо за ответ.

Наталья , 19.06.2019 13:33

Кратко и по делу

Виталий , 05.11.2019 19:55
Наші переваги
Дипломовані спеціалісти
Працюємо цілодобово
Персональний кабінет
Конфіденційність
88 321

Вирiшених питань

Задати питання

Часті запитання