Майно, яке під час шлюбу було нажито чоловіком і дружиною, відповідно до Сімейного кодексу України, є їхньою спільною власністю. Розділити його між подружжям при розлученні можна в добровільному або судовому порядку. У першому випадку колишні чоловік і дружина самі домовляються, які цінності відійдуть до кожного з них. Можливий усний договір про продаж спільно нажитого майна і розділі виручених грошей в обумовлених долях. Зазвичай це займає мінімум часу і не вимагає особливих знань законів. А ось розділ майна через суд являє собою більш тривалий і часто нервовий для обох сторін спору процес.
Законодавство дає список майна, яке підлягає поділу після розлучення подружжя. До нього відносять:
Суд по розділу майна не «перерозподіляє» цінності і речі, якими чоловік або дружина володіють на правах особистої власності. До них зараховують:
Важливий нюанс! Суд по розділу майна може дати одному з подружжя право на частину особистої нагороди, премії іншого. Таке можливо, якщо доведено, що дружина (чоловік) сприяли її отримання.
Якщо подружжя не прийшли до добровільною згодою, які речі і цінності відійдуть кожному з них, потрібно розділ майна через суд. Для звернення до цієї інстанції необхідно:
Якщо вам належить судовий поділ спільно нажитого майна в Україні, потрібно врахувати такі нюанси:
І останнє. При поділ спільно нажитого майна в Україні в обов'язковому порядку беруться до уваги кредити і борги, що утворилися в інтересах сім'ї. Їх також ділять навпіл між колишнім подружжям.
Ваше запитання отримають всі консультанти В2В
Ви, як замовник, самостійно встановлюєте вартість консультації
Будь-яким зручним чином - Visa, MasterCard, Privat24, через банк
В стислі терміни від 10 хвилин на фірмовому бланку В2В