Розірвання шлюбу в судовому порядку відбувається, якщо: у подружжя є неповнолітні діти; один з подружжя не згоден розлучатися.
До суду можна звернутися двома способами:
При спільній заяві на розлучення з обопільної згоди справа розглядається судом в окремому (НЕ позовній) виробництві, що, на перший погляд, звільняє подружжя від необхідності багаторазових судових засідань. Але для подачі в суд такої заяви необхідно додати до заяви письмовий договір, яким подружжя домовляються, про те: з ким з батьків будуть проживати діти після розлучення; яку участь у забезпеченні умов їхнього життя і вихованні братиме мати або батько, який проживає окремо; зафіксувати розміру матеріальної допомоги (аліментів) на дитину. Крім того, в договорі між дружиною і чоловіком можна прописати обов'язок того з батьків, з ким залишаться діти, не перешкоджати другому в реалізації своїх батьківських прав та обов'язків щодо дитини. При цьому, такий договір повинен бути нотаріально посвідчений, що тягне за собою певні витрати на його складання і посвідчення.
Тому найчастіше з позовом до суду звертається один з подружжя і при відсутності згоди другого з подружжя на розірвання шлюбу такий процес тривати кілька місяців. Але слід розуміти, що другий з подружжя-відповідач не може перешкодити розірвання шлюбу в судовому порядку, а тільки може затягнути прийняття рішення, наприклад, попросити суд про надання терміну для примирення (не більше 6-ти місяців).
Для звернення до суду для розірвання шлюбу необхідно підготувати наступні документи:
Позовна заява про розірвання шлюбу подається в суд за місцем проживання відповідача. Однак позов можна подати в суд за місцем проживання позивача, якщо під опікою знаходяться малолітні або неповнолітні діти, а також коли цього вимагає стан здоров'я заявника або інші поважні причини.
Сума судового збору за подачу позову про розірвання шлюбу становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (у 2020 році це 840, 80 гривень).
В Україні на законодавчому рівні встановлено заборону на розірвання шлюбу під час вагітності дружини і протягом одного року з моменту народження дитини. Але заборона не діє в зазначених нижче випадках:
Ваше запитання отримають всі консультанти В2В
Ви, як замовник, самостійно встановлюєте вартість консультації
Будь-яким зручним чином - Visa, MasterCard, Privat24, через банк
В стислі терміни від 10 хвилин на фірмовому бланку В2В