Щоб оформити розірвання шлюбу в РАЦСі потрібне дотримання двох умов: відсутність спільних неповнолітніх дітей і обопільна згода подружжя на розірвання шлюбу.
Для цього необхідно звернутися в орган РАЦСу за місцем проживання (прописки) одного з подружжя і заповнити спільну заяву про реєстрацію розірвання шлюбу.
Процедура оформлення розірвання шлюбу через органи РАЦСу займає один місяць.
Відповідно до ч.2 ст.106 СК України подружжю відведено один місяць для відкликання заяви. Якщо подружжя не передумали розлучатися за цей місяць, то вони в призначений день зобов'язані з'явитися в РАЦС для реєстрації розірвання шлюбу і їм видається відповідне свідоцтво. При цьому дата державної реєстрації розірвання шлюбу може бути перенесена на інший день на письмове прохання подружжя, якщо вони з поважних причин не можуть з'явитися в РАЦС в установлений для них термін (цей термін не може перевищувати один рік).
Відсутність через поважної причини одного з подружжя при подачі заяви на розлучення не є проблемою, оскільки відповідно до ч. 1 статті 106 Сімейного кодексу інший член подружжя може подати заяву від його імені. Для цього відсутньому чоловікові необхідно самостійно заповнити свою частину заяви про реєстрацію розірвання шлюбу та запевнити її у нотаріуса.
Якщо один з подружжя заздалегідь знає, що не зможе з'явитися в РАЦС для оформлення розлучення в призначений час, то при подачі заяви (або протягом місяця після цього) слід письмово повідомити РАЦС про можливість розірвання шлюбу в його відсутність. Цей заява подається в РАЦСі підпис на ньому повинна бути нотаріально посвідчений.
У РАЦСі подаються такі документи:
При розірванні шлюбу в органах РАЦСу сплачується держмито в розмірі 0,5 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян (8,5 гривень) і додаткові платні послуги РАЦСу.
Ваше запитання отримають всі консультанти В2В
Ви, як замовник, самостійно встановлюєте вартість консультації
Будь-яким зручним чином - Visa, MasterCard, Privat24, через банк
В стислі терміни від 10 хвилин на фірмовому бланку В2В