Конституція гарантує кожному громадянину нашої країни право на працю і своєчасне отримання оплати за виконувану ним роботу. Але далеко не завжди сучасні підприємства і бізнесмени виплачують своїм співробітникам належні їм гроші. Борги по зарплаті в Україні в даний час досягають колосальних сум. Співробітників підприємств-боржників така ситуація, звичайно ж, не влаштовує. Тому вони намагаються дізнатися, як здійснюється стягнення невиплаченої заробітної плати на законних підставах.
Найбільш ефективний спосіб запитання з підприємства-боржника своїх кровно зароблених грошей - звернення до суду. Тут є два варіанти:
У першому випадку громадянину слід підготувати для судового розгляду заяву і копії таких документів:
Подібні звернення розглядаються українськими судами протягом 3 днів. Заявнику не потрібно оплачувати спеціальний збір за їх подачу. Після винесення судом наказу на користь громадянина, який домагається виплати заборгованості із зарплати, йому потрібно відвідати виконавчу службу. Її співробітники почнуть процедуру примусового стягнення грошей з роботодавця.
Якщо борги із зарплати не виплачуються звільненому громадянину, він має право вимагати від роботодавця через суд стягнення:
Нюанс. За вимога про відшкодування моральної шкоди доведеться заплатити судовий збір. За інші прохання вносити його не потрібно.
Якщо у працівника немає бажання звертатися до суду, він може вчинити інакше. Тут також є два варіанти розвитку подій. Перший - громадянин звертається в поліцію із заявою про невиплату зарплати і вимогою притягнення до кримінальної відповідальності роботодавця. Така можливість гарантується ст. 175 КК України.
Після звернення в поліцію і порушення кримінальної справи більшість роботодавців швидко знаходять гроші для виплати заборгованості по зарплаті. Чому так відбувається? Тому, що, погашаючи свої борги, роботодавець звільняється від кримінальної відповідальності.
Другий спосіб «мотивації» організації або людини, що надає вам роботу, полягає в зверненні зі скаргою в Держінспекцію з питань праці. Цей орган має власні можливості тиску на роботодавця. Він видає їм приписи обов'язкові до виконання, оформляє протоколи та накладає адміністративні штрафи, може передавати отримані матеріали в поліцію.
Тепер ви знаєте, як домогтися стягнення невиплаченої заробітної плати декількома способами. Користуйтеся ними!
Ваше запитання отримають всі консультанти В2В
Ви, як замовник, самостійно встановлюєте вартість консультації
Будь-яким зручним чином - Visa, MasterCard, Privat24, через банк
В стислі терміни від 10 хвилин на фірмовому бланку В2В