Український Сімейний кодекс чітко вказує на те, що всі питання, пов'язані з вихованням дитини, вирішуються його батьком і матір'ю спільно. Ця вимога зазвичай виконується в повних сім'ях, в яких батьки живуть разом. А ось після розділу дітей при розлученні, в ситуаціях, коли неповнолітній залишається з матір'ю, права батька можуть бути порушені. Це, звичайно ж, неприпустимо. Давайте розберемося, як відбувається спілкування з дитиною після розлучення за законом.
Колишнє подружжя можуть домовитися між собою і оформити спеціальний договір. Така угода бажано укладати в письмовій формі і завіряти у нотаріуса. У договорі зазвичай описують:
Якщо полюбовно домовитися про те, як буде відбуватися спілкування дитини з батьком після розлучення не виходить, що виникла проблему вирішуватимуть фахівці органів опіки та піклування. Вони проаналізують умови життя, фінансове становище кожного з батьків, інші чинники. А потім запропонують оптимальний варіант угоди з визначенням порядку участі у вихованні дитини.
У випадках, коли хтось із батьків навмисне не виконує рішень органів опіки, йому доведеться відшкодовувати іншій стороні моральну та матеріальну шкоду, завдану такими діями або бездіяльністю. Якщо мати, з якою залишилися неповнолітні діти, постійно створює перешкоди для їх зустрічей з батьком, останньому доведеться звертатися до суду. Тільки так він може відстояти свої права.
У ході судового засідання за позовом одного з батьків, розглядаються всі аргументи, що наводяться сторонами процесу. Після цього виноситься рішення, в якому чітко визначається графік зустрічей з дитиною після розлучення. Вони можуть відбуватися у формі:
Суд може зажадати, щоб спілкування дитини з батьком після розлучення відбувалося в певному місці, з обов'язковою присутністю третьої особи. Конкретне рішення залежить від далі наведених факторів:
Суд обов'язково враховує, чи не приймає хтось із батьків наркотики, алкоголь, наскільки вони адекватні в своїх діях (відсутність психічних захворювань). Це і дозволяє йому винести грамотне рішення, в якому визначається порядок спілкування з дитиною після розлучення за законом.
Ваше запитання отримають всі консультанти В2В
Ви, як замовник, самостійно встановлюєте вартість консультації
Будь-яким зручним чином - Visa, MasterCard, Privat24, через банк
В стислі терміни від 10 хвилин на фірмовому бланку В2В