В ситуаціях, коли роботодавці не видають звільненим співробітникам належних за законом сум, позбавляють їх заробітку за надуманими причинами, не вчасно виплачують зароблені кошти або порушують будь-які інші права громадян, передбачені в сучасному трудовому законодавстві, працівники мають можливість захистити себе. У них є такі варіанти:
Якщо всі описані дії не принесли ніякого результату, залишається один вихід - подати до суду позовну заяву. Важліво! Звернутися до судової влади можна і без подачі заяв в зазначені вище органи та інстанції.
Суд з моменту відкриття провадження за заявою громадянина, чиї трудові права були порушені, зобов'язаний приступити до розбору справи протягом двох місяців. Якщо ж мова йде про відновлення незаконно звільненого співробітника на робочому місці - протягом 30 днів.
Громадяни, які звертаються з позовом про захист своїх трудових прав, не повинні платити судові збори. Важливо не порушити строки подачі заяви. Вони варіюються від 1 до 3 місяців в залежності від виниклої проблеми.
Звичайний робочий людина, далека від особливостей сучасної юриспруденції, самостійно захистити свої права в суді навряд чи зможе. Тому йому бажано звернутися до досвідчених адвокатів, які знають всі нюанси українського трудового законодавства, які гарантовано зможуть допомогти йому.
Ваше запитання отримають всі консультанти В2В
Ви, як замовник, самостійно встановлюєте вартість консультації
Будь-яким зручним чином - Visa, MasterCard, Privat24, через банк
В стислі терміни від 10 хвилин на фірмовому бланку В2В